Pościg za narkomanem w Żarach zakończył się wypadkiem! Policjanci musieli użyć broni

2020-06-03 12:37 Jan Guss-Gasiński
Pościg za narkomanem w Żarach zakończył się wypadkiem! Policjanci musieli użyć broni
Autor: Policja Pościg za narkomanem w Żarach zakończył się wypadkiem! Policjanci musieli użyć broni

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 1 czerwca, kiedy wytypowany do kontroli kierowca Mitsubishi nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Niedługo później mężczyzna zaczął uciekać, a podczas samego pościgu doprowadził do kolizji z radiowozem. Jak się okazało, pirat drogowy był pod wpływem narkotyków. Zatrzymany 32-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na dalsze czynności. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do niebezpiecznego pościgu doszło w poniedziałek 1 czerwca, kiedy policjanci żarskiej drogówki przemieszczając się drogą K-27 w kierunku Olbrachtowa, wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Mitsubishi. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego, jednak ten nie reagował, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi ruszyli w pościg.

Sprawdź: Niebezpieczny pościg za motorowerzystą w Żorach. Ślązak odpowie za ucieczkę i stwarzanie zagrożenia na drodze

Kierujący przemieszczając się ulicami miasta, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnej chwili wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, a mężczyzna, który znajdował się po drugiej stronie podwórka, musiał odskoczyć, żeby kierujący Mitsubishi go nie potrącił. Uciekający kontynuował niebezpieczną jazdę, skręcił w ul. Zgorzelecką, gdzie dalej jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go oraz zatrzymanie.

Pościg za narkomanem w Żarach zakończył się wypadkiem! Policjanci musieli użyć broni
Autor: Policja Pościg za narkomanem w Żarach zakończył się wypadkiem! Policjanci musieli użyć broni

W momencie, kiedy ulica była pusta, funkcjonariusze wykorzystali broń służbową, oddając strzał w kierunku opony. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, uciekał, aż do momentu, kiedy zajechał policjantom drogę i doprowadził do kolizji z radiowozem. Następnie auto uderzyło w ogrodzenie oraz zaparkowany tam samochód. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z radiowozu i błyskawicznie zatrzymali kierowcę oraz pasażera.

Zobacz: Nieumiejętne wyprzedzanie doprowadziło do wypadku! Młody motocyklista prowadził bez uprawnień

Mężczyzna podczas czynności był bardzo pobudzony, co wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test narkotykowy dał wynik pozytywny, wskazał metaamfetaminę i amfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Mężczyzna podczas zatrzymania tłumaczył, że nie zatrzymał się, ponieważ nie posiadał uprawnień. Z mieszkańcem Żar podróżował jeszcze pasażer, który po czynnościach tego samego dnia został zwolniony. Za swoje postępowanie 32-latek odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Najnowsze