Potrącił 85-latka i zawiózł do szpitala. Może trafić za kratki

i

Autor: Policja Potrącił 85-latka i zawiózł do szpitala. Może trafić za kratki

Bał się konsekwencji

Potrącił 85-latka i zawiózł do szpitala. Teraz może trafić za kratki

2022-08-26 13:29

Choć udzielił pomocy, to może trafić za kratki. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w Kędzierzynie-Koźlu, gdy kierujący Peugeotem 70-latek potrącił seniora, który przeprowadzał przez jezdnię rower. Świadomy konsekwencji sprawca wrzucił rower do bagażnika, a mężczyznę zawiózł do szpitala. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Potrącił 85-latka i udzielił pomocy

W sobotę (13 sierpnia) dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej jednostki policji otrzymał bardzo nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że do lokalnego szpitala jakiś mężczyzna przywiózł seniora potrąconego przez samochód. W rozmowie z funkcjonariuszami poszkodowany wyjaśnił, że do zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych. Niestety, 85-letni mężczyzna nie był w stanie określić marki ani koloru pojazdu, który go potrącił, ponieważ po uderzeniu upadł i zaczął tracić przytomność.

SPRAWDŹ - Lawina mandatów ruszy we wrześniu. Wiemy, kiedy koniec parkowania na chodnikach

Kierowcy w oku policyjnego drona! Posypały się mandaty

Potrącił seniora. Teraz może trafić za kratki

Po zakończonej rozmowie z poszkodowanym mundurowi podjęli czynności mające na celu odnalezienie sprawcy zdarzenia. Okazało się, że za wszystkim stoi 70-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. W rozmowie z policją tłumaczył, że w dniu zdarzenia były intensywne opady deszczu i gdy jechał nie zauważył, że na przejściu dla pieszych znajduje się osoba prowadząca rower.

ZOBACZ - Krzysztof Rutkowski pokazał nam swoje bryki. Garaż detektywa robi wrażenie

Gdy mężczyzna potrącił pieszego, zatrzymał swój samochód za przejściem dla pieszych. Następnie nie wzywając żadnych służb ratunkowych postanowił sam udzielić pomocy poszkodowanemu. Rower przewiózł do miejsca zamieszkania potrąconego seniora, a jego samego zawiózł do szpitala, po czym odjechał. Dlaczego nie zadzwonił pod numer alarmowy? W rozmowie z mundurowymi przyznał, że wystraszył konsekwencji swojego czynu. za spowodowanie wypadku drogowego mieszkańcowi powiatu krapkowickiego grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają