Próba wywozu drogiej limuzyny na Ukrainę zakończona niepowodzeniem

2021-11-18 9:37
Kradziony Mercedes-Benz nie wyjechał na Ukrainę
Autor: Straż Graniczna Kradziony Mercedes-Benz nie wyjechał na Ukrainę

Kolejne auto pochodzące z przestępstwa nie wyjechało poza granice Unii Europejskiej. Strażnicy graniczni z Korczowej udaremnili próbę wywozu z Polski limuzyny, która została skradziona na terenie RP. Eleganci Mercedes-Benz nie trafił na Ukrainę.

Do tego przechwycenia pojazdu pochodzącego z przestępstwa doszło 16 listopada. Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej (woj. podkarpackie) udaremnili próbę wywozu z Polski na Ukrainę luksusowej limuzyny. Czarny Mercedes-Benz E220 wyprodukowany w 2018 roku był prowadzony przez 26-letniego obywatela Rumunii. Mundurowi ustalili, że pojazd o szacunkowej wartości 185 tys. złotych, został utracony niespełna miesiąc wcześniej na terytorium Polski. Mercedes figurujący w systemach informatycznych był poszukiwany m.in. przez Interpol. Teraz dalsze postępowanie w sprawie odnalezienia pojazdu prowadzi Policja.

W Polsce często odnajdują się kradzione luksusowe samochody. Straży Granicznej w walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie i dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Nad Wisłą odnajdują się nie tylko kradzione poza granicami kraju osobówki, ale także kampery, motocykle, quady, pojazdy dostawcze, ciężarówki i przyczepy. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali skradzione pojazdy różnego typu o łącznej szacunkowej wartość ok. 4 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE