Prosty i skuteczny sposób na OSZUSTWO. Wystarczy wyjąć bezpiecznik

2020-11-26 9:09

Kierowca a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, oszukiwał w bardzo prosty sposób. Zwyczajnie wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę przyłapali na oszustwie łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Łodzi zatrzymali we wtorek 24 listopada ciężarówkę w punkcie poboru opłat przy węźle Piątek na autostradzie A1. Kierowcą pojazdu był sam przedsiębiorca, który wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy, jadąc z ładunkiem blachy z Płocka do Świętochłowic. Podczas kontroli tachografu stwierdzono brak wykresówki, a czas jazdy i odległość przebytej drogi nie były rejestrowane. W trakcie przesłuchania kierowca przyznał, że po załadunku w Płocku wyjął bezpiecznik ze skrzynki z bezpiecznikami, aby wyłączyć drogomierz i tachograf.

Przeczytaj również: Kradziona Mazda i części z rozbiórki. Koniec dziupli w powiecie wołomińskim

Za nierejestrowanie czasu pracy wobec przedsiębiorcy wszczęte zostało postępowanie administracyjne, którego konsekwencją może być nałożenie wysokiej kary finansowej. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa ingerencji w drogomierz, przewoźnika wraz z jego pojazdem przekazano do dalszych czynności przybyłemu na miejsce kontroli patrolowi policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE