Prowadził przez niemal 15 godzin bez przerwy. Próbował ukryć ten fakt, wyjmując kartę z tachografu

2020-01-24 15:40 Maciej Lubczyński
Prowadził lawetę niemal 15 godzin bez przerwy
Autor: GITD Prowadził lawetę niemal 15 godzin bez przerwy

Kierowca lawety zdecydowanie przecenił swoje zdolności i prowadził pojazd przez prawie 15 godzin bez wymaganego wypoczynku. Był przekonany, że ujdzie mu to na sucho, a by ukryć swoje przewinienia, po prostu wyjął kartę kierowcy z tachografu.

W czwartek, 23 stycznia, inspektorzy GITD pełniący służbę na autostradzie A4, zatrzymali Iveco Daily. Laweta należąca do polskiego przewoźnika została poddana kontroli, która wykazała, że kierowca rażąco naruszył czas pracy. Po ponad 8 godzinach jazdy wyjął kartę z tachografu, by ukryć swoje naruszenie.

Sprawdź także: Od 11 lat jeździł z niesprawnym licznikiem. Auto przechodziło przeglądy mimo usterki

Na jego nieszczęście, spotkał patrol, który prześwietlił faktyczny czas jazdy. Okazało się, że prowadził bez wymaganego odpoczynku przez blisko 15 godzin. Kierowca nie zarejestrował więc 6 godzin i 25 minut faktycznego czasu jazdy. Za stwierdzone nieprawidłowości inspektorzy opolskiej ITD ukarali kierującego mandatami na łączną kwotę 2750 zł. Dotkliwsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi, wobec którego toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 8800 zł.

Prowadził przez niemal 15 godzin bez przerwy
Autor: GITD Prowadził przez niemal 15 godzin bez przerwy
Najnowsze