Przerażający wypadek w Dąbrowie Górniczej. Renault Clio dachowało w tunelu - WIDEO

2019-10-10 10:45 Jan Guss-Gasiński

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło we wtorek 8 października br. na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Chopina w Dąbrowie Górniczej. Na skutek nieustąpienia pierwszeństwa doszło do zderzenia dwóch samochodów marki Renault. W efekcie Clio przebiło się przez barierki i wpadło do nieczynnego tunelu dla pieszych.

Według wstępnych ustaleń śląskich funkcjonariuszy, do zdarzenia drogowego, które miało miejsce ok. godz. 17.15, doszło na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. W efekcie zderzyły się dwa samochody osobowe marki Renault. Siła uderzenia była tak duża, że starsze małżeństwo podróżujące w błękitnym Clio przebiło się przez przydrożne barierki i zakończyło jazdę na dachu w nieczynnym tunelu dla pieszych.

Sprawdź: Potężne uderzenie dodało Mercedesowi skrzydeł. Efektowny wypadek na autostradzie - WIDEO

Drugim uczestnikiem kolizji był kierujący Renault Megane 23-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, natomiast 63-letni kierowca Clio wraz z 62-letnią pasażerką odnieśli powierzchowne obrażenia i trafili do dąbrowskiego szpitala na obserwacje. 

Zobacz: Pieszy zderzył się z autem. Ten wypadek jest przedziwny - WIDEO

Zanim służby zdołały wyciągnąć zniszczony pojazd z tunelu, ruch w kierunku centrum był utrudniony i odbywał się wytyczonym przez policjantów objazdem. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Najnowsze