QUIZ. Wojna im niestraszna. Znasz choć trochę pojazdy Wojska Polskiego?

2021-10-28 15:47
wojskowy Honker
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI

Wojsko Polskie to wizytówka możliwości obronnych naszego kraju. Polska armia wyposażona w wiele różnego rodzaju pojazdów ma na celu dbać o bezpieczeństwo obywateli. Pośród czołgów, amfibii oraz innych typowo wojskowych maszyn można spotkać dobrze znane modele pojazdów odpowiednio przystosowane do służby. Ciężarówki Star, Land Rovery, Honkery czy niezniszczalne Humvee. To tylko nieliczne wozy pracujące w armii. Czy znasz je choć trochę? Sprawdź się w naszym quizie o pojazdach Wojska Polskiego. Wynik 10 na 13 osiągają najlepsi!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE