Rozpracowali grupę przestępczą. Na ich celowniku były luksusowe auta

2022-05-18 10:05
Rozpracowali grupę przestępczą. Na ich celowniku były luksusowe auta
Autor: Policja Rozpracowali grupę przestępczą. Na ich celowniku były luksusowe auta

Trzech mężczyzn trudniących się kradzieżą luksusowych samochodów i stomatologicznych implantów, zostało zatrzymanych w minionym tygodniu przez wielkopolskich funkcjonariuszy. W ramach zorganizowanej akcji mundurowi odzyskali SUV-a marki Audi wartego kilkaset tysięcy, mnóstwo gotówki i narkotyki. Złodziejom grozi srogi wyrok.

Podczas zorganizowanej akcji leszczyńscy policjanci praktycznie w jednym momencie weszli na teren dwóch posesji - w województwie dolnośląskim oraz zachodniopomorskim. W zlokalizowanej na Dolnym Śląsku posesji zatrzymano 39-letniego właściciela, w którego garażu ujawniono luksusowego SUV-a marki Audi, którego wartość szacuje się na 185 tys. złotych. Poprzedniej nocy auto zostało skradzione na terenie Szczecina. Zarówno w aucie jak i garażu znajdowały się zagłuszarki sygnału GPS. Podczas przeprowadzania czynności okazało się, że 39-latek był poszukiwany celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności.

Pomylił kierunki na drodze ekspresowej. Kierowca z Ukrainy naraził życie wielu osób

Kradli nie tylko samochody

W nadmorskiej miejscowości, w jednym z ośrodków wczasowych, oddział policji zatrzymali kobietę, 27-letnią mieszkankę powiatu górowskiego oraz mężczyznę, 36-letniego mieszkańca Wrocławia. Wraz z podejrzanymi znaleziono specjalistyczny sprzęt służący do kradzieży nowych pojazdów w tym m.in. zagłuszarki sygnału GPS oraz odzież mogącą służyć do popełniania przestępstw. W trakcie dalszych przeszukań policjanci natrafili również na karton, w którym znajdowało się 120 sztuk stomatologicznych implantów. Jak się okazało, skradziono je wraz z osobowym Mercedesem w pierwszych dniach maja br. z terenu Poznania. Wartość skradzionego mienia wyniosła ok. 250 tys. złotych.

Przeszukania zakończyły się na odnalezieniu 50 tys. złotych w gotówce i narkotyków w kieszeni zatrzymanego. Wszystkie trzy osoby zostały doprowadzone do leszczyńskiego policyjnego aresztu, gdzie usłyszały zarzuty w różnych konfiguracjach, dotyczące kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu, paserstwa oraz posiadania narkotyków. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpracowali grupę przestępczą. Na ich celowniku były luksusowe auta
Autor: Policja Rozpracowali grupę przestępczą. Na ich celowniku były luksusowe auta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE