Roztrzaskał dwa samochody i dał dyla! Za jazdę na podwójnym gazie zapłaci ogromną karę - ZDJĘCIA

Roztrzaskał dwie fury i dał dyla
Autor: Policja Roztrzaskał dwie fury i dał dyla

Jasielscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Kierujący osobowym Audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z Dacią, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, 20-letni sprawca miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Zatrzymany 20-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa. Niebawem odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17 kwietnia) około godz. 7.00, w Sieklówce (woj. podkarpackie). Z samego rana dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca osobowego Audi spowodował zdarzenie drogowe i odjechał. Skierowani do działań funkcjonariusze jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego podczas sprawdzania terenu pobliskich miejscowości, zauważyli poszukiwany samochód ustawiony na bocznej drodze w miejscowości Lublica.

Sprawdź: Przez takich kierowców powstają karambole. Skandaliczna bezmyślność - WIDEO

Mundurowi niezwłocznie podjęli interwencję wobec siedzącego w pojeździe 20-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Szybko okazało się, że był pijany - policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila. 

Roztrzaskał dwie fury i dał dyla
Autor: Policja Roztrzaskał dwie fury i dał dyla

Zapłaci ogromną karę

Zatrzymany kierowca trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawca przyznał się do zarzucanego czynu. W jego sprawie policjanci przeprowadzą także czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc pod wpływem alkoholu.

Zobacz: Smutna codzienność na polskich drogach. Cztery kontrole, cztery zakazy dalszej jazdy

Zgodnie z prawem,  osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze