ROZWALIŁ BMW na obwodnicy Wrocławia. UCIEKŁ, bo miał poważny powód

2020-11-28 13:31 Rafał Mądry
BMW rozbite na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia
Autor: Policja BMW rozbite na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

W sobotę 28 listopada w godzinach porannych na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zostało rozbite auto marki BMW. Kierujący z dużą siłą uderzył w bariery ochronne, w pojeździe wystrzeliły poduszki powietrzne. Mężczyzna prowadzący BMW wysiadł z auta i czym prędzej oddalił się. Policjanci odnaleźli kierowcę w miejscu zamieszkania. Dlaczego uciekł?

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki w godzinach porannych zostali skierowani na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, gdzie na barierach energochłonnych zostało rozbite BMW. Na miejscu policjanci potwierdzili informację ze zgłoszenia, znaleźli pozostawione na pasie awaryjnym auto, ale nie zastali tam kierującego pojazdem, który oddalił się przed ich przyjazdem. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że osoba prowadząca BMW straciła panowanie nad autem, w wyniku czego doszło do zderzenia z barierami.

Przeczytaj również: Jazda zakończona dzwonem o skarpę. 34-latek bez prawka i do tego pijany

Inny patrol policyjny zaangażowany do poszukiwania kierowcy, zdołał odszukać mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Mundurowi odnaleźli mężczyznę, który uciekł z miejsca wypadku, w jego miejscu zamieszkania. 35-latek winny tego zdarzenia potwierdził wersję, którą już wcześniej ustalili policjanci pracujący na miejscu. W miejscu zamieszkania poddano mężczyznę badaniu alkomatem, które wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Zobacz także: Ten widok był KOSZMAREM. Dwójka staruszków zginęła w druzgocącym wypadku w Wejherowie

Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się dla 35-latka zatrzymaniem i przewiezieniem na komisariat. Mężczyźnie została pobrana również krew do analizy celem potwierdzenia kierowania pojazdem mechanicznym i spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości. 

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna. Kierowca pod wpływem alkoholu wprowadza zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol spowalnia koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia. Na widok dziwnie zachowującego się kierującego warto zawsze reagować i powiadomić o takiej sytuacji policję.

Najnowsze