Autostrada A4: Gigantyczne korki. Darmowa woda dla kierowców

2020-08-07 14:19 Jan Guss-Gasiński
Autostrada A4
Autor: GDDKiA Zmiana organizacji ruchu na A4

Jaki jest najlepszy czas na remont blisko 12-kilometrowego odcinka autostrady A4? Zdaniem drogowców oczywiście środek wakacji, kiedy na drogach panuje największy ruch. Już niebawem w woj. opolskim utworzą się ogromne zatory, które utrzymają się do końca listopada. W zamian za zmarnowane godziny na staniu, kierowcy będą mogli poczęstować się darmową wodą.

W najbliższym czasie osoby podróżujące po kraju spotkają się z dużymi niedogodnościami. Od 8 sierpnia do końca listopada mają potrwać prace remontowe 12-kilometrowego odcinka autostrady A4 w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Oznacza to tyle, że wakacyjne wypady nie obejdą się bez ogromnych korków.

Sprawdź: Tak powstaje Południowa Obwodnica Warszawy. Czy uda się ją ukończyć w terminie? - GALERIA

Przewidujemy, iż podczas prowadzenia prac mogą tworzyć się zatory. Aby ograniczyć ich długość zdecydowano, że prace remontowe będą prowadzone w dwóch etapach.

- czytamy na portalu GDDKIA.

Rusza remont autostrady A4! Kierowcy postoją w kilometrowych korkach, ale w zamian dostaną darmową wodę
Autor: GDDKiA Rusza remont autostrady A4! Kierowcy postoją w kilometrowych korkach, ale w zamian dostaną darmową wodę

Woda na przeprosiny

Na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach 1 km będzie wystawiona woda dla podróżnych. Podczas prowadzenia prac będą występowały utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruch oraz ograniczenia prędkości. Informacje przypominające o prowadzonym remoncie będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści.

Remont za 26 mln złotych

Wykonawcą remontu jest ADAC LEWAR Sp. z o.o. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę około 26 mln zł brutto. Remont jest realizowany w formule „zaprojektuj i wyremontuj”, co oznacza, że w pierwszej kolejności wykonawca opracował projekt remontu autostrady, a następnie na podstawie tego projektu przystępuje do robót w terenie.

Rusza remont autostrady A4! Kierowcy postoją w kilometrowych korkach, ale w zamian dostaną darmową wodę
Autor: GDDKiA Rusza remont autostrady A4! Kierowcy postoją w kilometrowych korkach, ale w zamian dostaną darmową wodę
Najnowsze