Scania z przerobionym numerem VIN nie wyjechała na Ukrainę

2021-11-23 10:57

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili wywóz kradzionej ciężarówki poza granice Polski. Kontrola, która miała miejsce na przejściu granicznym w Kukurykach ujawniła pochodzący z przestępstwa pojazd i doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego w sprawie kradzionej Scanii, której wartość oszacowano na 100 tys. zł.

Kontrola legalności pochodzenia pojazdu przeprowadzona w niedzielę 21 listopada przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Terespola, doprowadziła do zatrzymania 55-letniego obywatela Azerbejdżanu. Mężczyzna, który ustawił się na kierunku wyjazdowym z Polski samochodem ciężarowym marki Scania, usiłował przekroczyć granicę autem pochodzącym z przestępstwa. Mundurowi w trakcie prowadzonej kontroli odkryli, że ciągnik siodłowy ma ślady ingerencji w pole numeryczne VIN. Podejrzane numery znamionowe były podstawą wszczęcia postępowania przygotowawczego. Kierowca został zatrzymany i przekazany wraz z pojazdem do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Ujawnianie i odzyskiwanie kradzionych pojazdów stało się rutynowym działem w pracy strażników granicznych. Mundurowym w walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie i dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy różnego typu o łącznej szacunkowej wartości około 4 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE