policja, kontrola drogowa

i

Autor: Policja lubelska policja, kontrola drogowa

Sylwester 2018 i Nowy Rok na drogach - bilans wypadków, zabitych i pijanych

2019-01-02 9:59

Niestety każde święta i przedłużony weekend okupione są większą ilością wypadków drogowych. Nie inaczej było w dzień Sylwestra oraz Nowy Rok. Według statystyk policji w tym czasie doszło do 105 wypadków, 14 osób poniosło śmierć, a 126 zostało rannych. Nie brakowało również kierujących pojazdami na podwójnym gazie.

Dla policjantów okres świąt oraz przełom roku kalendarzowego, to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

Choć policja czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów, nie udało się uniknąć wypadków.

Oficjalne statystyki policji podają, że w dniach 31 grudnia oraz 1 stycznia doszło do 105 wypadków, w których zginęło 14 osób, a rannych zostało 126. Policjanci mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, wyeliminowali z ruchu 406 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Trudno wyobrazić sobie Sylwestra bez szampana. Niestety pić trzeba umieć, zwłaszcza jeśli planujemy wsiadać za kierownicę. Policjanci na koniec starego roku i początek nowego zatrzymali zdecydowanie za dużo kierujących na podwójnym gazie. Przy okazji takich wydarzeń jak Sylwester warto pamiętać, że jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy w ciągu dnia bezpiecznie prowadzić samochód, możemy udać się na posterunek policji i poprosić o badanie alkomatem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE