Szalony drift na ulicach Sankt Petersburga! Rosjanie pokazują na co stać driftowóz Flanker F - WIDEO

2019-12-13 18:51 Maciej Lubczyński
Szalony drift po ulicach Sankt Petersburgu
Autor: 29production Szalony drift po ulicach Sankt Petersburgu

Drift na ulicach rosyjskich miast kojarzy się raczej z amatorskimi próbami ślizgania się przez bogatych właścicieli mocnych, tylnonapędowych wozów, jednak ten film to profesjonalna robota - zarówno jeśli chodzi o technikę jazdy, jak i jakość materiału. Wideo pokazuje, na co stać bazujący na Corvette, rosyjski driftowóz Flanker F.

Drift pokazany na filmie to wyczyny rosyjskiego zespołu o nazwie "The Evil Empire". Jeśli zastanawiacie się co to za samochody, którymi ślizgają się chłopaki, spieszymy z odpowiedzią. Team The Evil Empire zbudował na bazie Corvette własny driftowóz, a jego nazwa to Flanker-F. Napędzany silnikiem o mocy około 650 KM Flanker został wyposażony w sekwencyjną skrzynię biegów, osprzęt niezbędny do profesjonalnego driftu i gwintowane zawieszenie Kenetica. Wygląda na to, że wóz jeździ co najmniej tak dobrze jak wygląda.

Sprawdź takżeBrawurowa jazda rajdówką na trasie S7! Za kierownicą mistrz Polski w rajdach?

Imponujące wideo to pokaz driftu w tandemie, a smaczku dodaje fakt, że całość odbywa się na ulicach Petersburga. Nie jest to jednak typowy film z Rosji, który powstał... nie do końca legalnie, a produkcja, dla której niektóre drogi miasta zostały czasowo wyłączone z ruchu.

"Flankers in the city" to film z symboliczną warstwą fabularną, ale warto zobaczyć go przede wszystkim dla niezwykłych i efektownych ujęć z drona i montażu na wysokim poziomie. Sprawdźcie sami:

Najnowsze