Szef komisji ds. problemów alkoholowych jechał na "podwójnym gazie"!

2019-12-02 13:39 Jan Guss-Gasiński
Kontrola trzeźwości, zdjęcie ilustracyjne
Autor: policja.pl Kontrola trzeźwości, zdjęcie ilustracyjne

Ponad promil alkoholu znajdował się w organizmie Dariusza Duszyńskiego, byłego już szefa komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, który w niedzielę 24 listopada br. został zatrzymany w Miliczu podczas jazdy na "podwójnym gazie". Po wszystkim mężczyzna publicznie przeprosił i podał się do dymisji.

O zatrzymaniu D. Duszyńskiego internet dowiedział się od samego sprawcy, który w opublikowanym przez siebie oświadczeniu przyznał się, że w niedzielę 25 listopada br. stracił prawo jazdy na skutek prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Sprawdź: Uważaj na czarny lód! To się dzieje, gdy na niego wjedziesz - WIDEO

Jak wykazało badanie alkomatem, w organizmie przewodniczącego komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w gminie Milicz wykazany został ponad promil alkoholu.

Pełen żalu, a przede wszystkim wstydu informuję, że wczoraj w Żmigrodzie odebrano mi prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Rezygnuję ze wszystkich funkcji publicznych i oddaję się do dyspozycji Burmistrza Gminy Milicz. Żadnym usprawiedliwieniem nie jest dla mnie fakt, że alkohol spożywałem dzień wcześniej i że nie miałem poczucia nietrzeźwości. Żałuję, wstydzę się; zawiodłem wielu ludzi, którzy mi ufali. Wyciągnąłem wnioski.

- czytamy w oświadczeniu D.Duszyńskiego, do którego mężczyzna załączył skan skierowania swojej osoby na oddział leczenia uzależnień do szpitala psychiatrycznego.

Zobacz: Świętowali imieniny Andrzeja. Niestety później wsiadali za kierownicę

Pomimo tego feralnego incydentu 56-latek dalej kieruje wydziałem oświaty promocji i spraw społecznych w urzędzie w Miliczu, jednak jak przyznał sekretarz gminy Dariusz Moczulski, do sekretariatu wpłynęło pismo, w którym D. Duszyński zrzeka się pełnionych funkcji.

Najnowsze