Ślub Sidneya Polaka. Bogactwo aż kipi. I ten samochód ...

2021-09-26 15:16

Ten wrześniowy weekend był dla Sidneya Polaka wyjątkowy. Artysta wziął ślub z Pauliną Szendal, a na uroczystość powiózł go wyjątkowy samochód. To terenówka, której cena wynosi przynajmniej pół miliona złotych. Kilkuletni, kultowy wóz wciąż jest w cenie i uwielbiają go bogaci miłośnicy motoryzacji z całego świata. O jaki samochód chodzi?

Pierwszy weekend jesieni z pewnością był wyjątkowy dla Sidneya Polaka. W końcu stanął on na ślubnym kobiercu ze swoją wybranką, Pauliną Szendal. Uroczystość uświetnił kultowy i piekielnie drogi samochód, który zna chyba każdy miłośnik motoryzacji na świecie. To Mercedes-Benz G 63 AMG - jedna z najdroższych i najszybszych wersji słynnej "Gelendy". 

Świeżo upieczeni małżonkowie podzielają pasję do motoryzacji. W dzień zawarcia związku małżeńskiego nie wybrali jednak typowej limuzyny, a luksusowego SUV-a wartego ponad pół miliona złotych. Choć jest to kilkuletni wóz poprzedniej generacji o oznaczeniu W463, ceny takich aut nadal są zawrotne. Nic dziwnego, bo gelenda w topowej odmianie może mieć 544 lub 612 KM. Ten pierwszy ma pod maską silnik V8 5.5 litra, a drugi, 6-litrową jednostkę. Obie wersje wyróżniają się układem wydechowym z końcówkami po bokach nadwozia. Choć auto ma oznaczenie AMG, nic nie zamaskuje jego ogromnej masy własnej i nie jest to samochód o sportowym charakterze.

W 2018 roku, na rynek wszedł następca modelu W463. Zachował on charakter poprzednika i oferuje jeszcze więcej luksusu. Mimo rynkowej obecności godnego sukcesora, ceny używanych, kilkuletnich Mercedesów Klasy G od lat są szalenie wysokie, a auto niezmiennie cieszy się statusem kultowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE