kradzież aut

i

Autor: Pixabay.com, CC0, fot. TheDigitalWay

Najczęściej kradzione auta

Kradzieże samochodów. Te marki aut najczęściej padają łupem złodziei! [RANKING]

2022-07-25 15:36

Proceder kradzieży aut w Polsce nie jest tak popularny, jak pod koniec lat 90. ale nie oznacza to, że złodzieje się przebranżowili. W pierwszej połowie 2022 roku z polskich ulic zniknęło ponad 3000 samochodów. W ostatnich miesiącach łupem złodziei najczęściej padały pojazdy marki Toyota, Hyundai i Lexus. Oto lista modeli, których nie powinno się parkować pod gołym niebem.

Kradzieże samochodów 2022

Kradzież samochodów w Polsce wciąż ma miejsce i choć nie są to już lata 90. złodzieje dalej mają ręce pełne roboty. Potwierdza to chociażby fakt, że w ubiegłym roku zgłoszono kradzież blisko 7100 pojazdów. To oznacza, że każdego dnia z polskich ulic znikało ok. 20 samochodów. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku będzie nieco lepiej, bowiem przez pierwsze 6 miesięcy 2022 roku skradziono 3074 aut. Zestawiając rok 2021 do roku bieżącego, mowa o spadku kradzieży na poziomie 23,5 proc. Przez ostatni rok zmieniły się również preferencje złodziei. Oto lista modeli, które strach trzymać pod gołym niebem.

Kradną auta w biały dzień w Warszawie. Wideo z kradzieży!

Narażone na kradzież są auta japońskie i koreańskie - najbardziej SUV-y

Najchętniej kupowane w Polsce są oczywiście auta japońskie i koreańskie. Liderem sprzedaży od wielu lat jest Toyota i właśnie auta tej marki najczęściej padają łupem złodziei. W pierwszym półroczu 2022 roku w samej Warszawie skradziono 190 aut marki Toyota, prawie 100 Hyundaiów, 51 Lexusów i 40 Kii. Dopiero na piątym miejscu pojawił się włoski Fiat. Na liście najczęściej kradzionych aut pierwsze i drugie zajmują bestsellery Toyoty - RAV4 i Corolla. Trzecie i czwarte miejsce zajął Hyundai Tucson oraz Mitsubishi Outlander. Na piątym miejscu uplasował się miejski hit, czyli Toyota Yaris.

Złodzieje już nie chcą niemieckich samochodów

W porównaniu do ubiegłego roku, preferencje złodziei mocno się zmienił. W 2021 roku na liście najczęściej kradzionych aut figurowała oczywiście Toyota, ale tuż za nią znajdowały się samochody niemieckich marek tj. Audi, BMW i Volkswagen. Co ciekawe, jeszcze rok temu auta marki Lexus nie znalazły się nawet w pierwszej dziesiątce. Czy można się uchronić przed kradzieżą? Polska Policja ma na to kilka sprawdzonych rad.

Sonda
Skradziono ci kiedyś auto?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany