TYCH AUT LEPIEJ UNIKAJ

Ranking awaryjnych samochodów. Te modele są jak tykająca bomba

2022-07-22 14:08

Najbardziej awaryjne samochody zostały wskazane w raporcie TÜV 2022. Ranking uwzględnia używane samochody w wieku 6-7 lat, a zestawienie nie pozostawiło suchej nitki na autach często wybieranych przez Polaków. Które używane auta mogą być ryzykownym wyborem dla osób, którym zależy na niezawodności?

Najbardziej awaryjne auta używane 

Rankingi niezawodności są pomocne dla tych kierowców, których szczególnie interesują auta używane. Zakup samochodu używanego warto poprzedzić lekturą zestawień, które wskazują ogólną jakość samochodów i podpowiadają, jakie jest ryzyko awarii. Raporty takie, jak ranking TÜV 2022 nie są wyrocznią - długa i bezawaryjna jazda nie jest przecież wykluczona. Pozycja konkretnego modelu daje jednak ogólne pojęcie o tym, czy od danego samochodu możemy oczekiwać usterkowości na niższym poziomie, czy warto mieć na uwadze, że jego eksploatacja może skończyć się większymi wydatkami.

Jak powstaje raport TÜV 2022 obejmujący samochody używane w wieku 6-7 lat?

Zestawienie TÜV ujmuje usterki wykryte w samochodach, które pojawiły się na stacjach kontroli pojazdów na terenie Niemiec. To jeden z trzech najważniejszych raportów, a pozostałe dwa to zestawienia DEKRA i GTÜ. Procenty przedstawione w raporcie odzwierciedlają procent samochodów, które na badanie techniczne przyjechały z usterką stanowiącą zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Nawet jeśli nie mówimy o awarii unieruchamiającej pojazd, procentowa ocena (im wyższa, tym gorsza) w rankingu, mówi wiele o średniej jakości danego modelu. W raporcie TÜV 2022 znalazły się samochody, które przyjechały na badania techniczne w liczbie minimum 10 000 egzemplarzy. Spora próba pozwala na bardziej trafną, obiektywną ocenę, ale i eliminuje z puli badanych aut mniej popularne marki i modele.

Fiat Punto

i

Autor: Fiat Fiat Punto

Ranking niezawodności. Które auta używane wypadły najgorzej?

W poniższej galerii prezentujemy 10 samochodów, które w badaniu uzyskały niechlubny, najwyższy wynik w ujęciu procentowym. W tej dziesiątce znalazły się samochody chętnie wybierane przez Polaków! Zobacz, które samochody używane wypadły najgorzej:

Sonda
Czy zainwestowałbyś pieniądze w zabytkowy samochód?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE