Ten bus już LEDWO ZIPAŁ! Kierowca dostawczaka PRZESADZIŁ z nadwagą

Bus z nadwagą
Autor: GITD Bus z nadwagą

Blisko 5,3 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył samochód dostawczy, którym litewski kierowca przewoził artykuły ogrodnicze oraz kwiaty z Polski na Litwę. Pojazd, który 25 lutego jechał krajową 61-ką został wycofany tymczasowo z ruchu patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Łomży.

Sytuacja miała miejsce w czwartek 25 lutego na drodze krajowej nr 61 w Łomży. To właśnie tam uwagę inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego patrolowania dróg uwagę inspektorów ITD zwrócił ociężały samochód dostawczy na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd i sprawdzić jego rzeczywistą masę całkowitą. Litewski kierowca przewoził artykuły ogrodnicze i kwiaty cięte z Polski na Litwę.

Sprawdź: QUIZ. Te przepisy są martwe! Dasz się zaskoczyć? Prawda czy fałsz

Samochód z ładunkiem ważył 5,3 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 tony. Auto było zatem przeciążone o 1,8 tony względem dopuszczalnej masy całkowitej. Inspektorzy ukarali kierującego 500-złotowym mandatem i zakazali dalszej jazdy do momentu doprowadzenia samochodu do właściwego tonażu.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze