Toyota Aygo X będzie dzielnie zjeżdżać z asfaltu. Kiedy premiera?

2021-10-05 15:31
Toyota Aygo X
Autor: Toyota Mały crossover

Toyota potwierdza wprowadzenie do produkcji oraz sprzedaży nowego crossovera. Mowa o Toyocie Aygo X pozycjonowanej w segmencie A. Auto, które ma wyróżnić się atrakcyjnym, młodzieżowym charakterem, a także nie bać się zjazdu z asfaltu, zostanie oficjalne zaprezentowane już w listopadzie 2021 roku.

Toyota Aygo X będzie nowym, najmniejszym modelem Toyoty dostępnym w Europie. Pojazd, który był zapowiadany w marcu 2021 roku studyjnym modelem o nazwie Aygo X prologue (ZOBACZ TUTAJ), został zaprojektowany na platformie GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture). Pierwszym samochodem zbudowanym na tej platformie był nowy Yaris, który zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021, zaś drugim – zupełnie nowy crossover segmentu B, Yaris Cross (ZOBACZ NASZ TEST). Toyota Aygo X to samochód stworzony w Europie dla europejskich klientów. Jak czytamy w komunikacie prasowym, "zespół projektantów i inżynierów, który opracował nowy model, oparł się na analizach współczesnych i przyszłych trendów życia w miastach Europy, czego efektem jest nowoczesny miejski crossover z charakterem". Zapowiadana nowość będzie bardzo nieszablonową propozycją w segmencie A. Takich małych aut z podniesionym zawieszeniem i osłonami na karoserii praktycznie nie ma na rynku.

Produkcja nowego samochodu będzie się odbywać w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic w Kolinie. Premiera jest oficjalnie potwierdzona na listopad 2021 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE