Tragedia w Świętochłowicach. Kierowca busa wjechał wprost pod tramwaj

2021-11-20 11:11

Świętochłowiccy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej z Powstańców Śląskich. Doszło tam do zderzenia Volkswagena Transportera z tramwajem. Na miejscu lądował helikopter LPR. Pomimo podjętej reanimacji, ratownicy nie zdołali przywrócić funkcji życiowych kierowcy samochodu.

W piątek 19 listopada oficer dyżurny świętochłowickiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej i Powstańców Śląskich. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym autem skręcił w lewo w ulicę Powstańców Śląskich, wtedy doszło do zderzenia z tramwajem. Na miejscu lądował helikopter LPR. Pomimo podjętej reanimacji ratownicy nie zdołali przywrócić funkcji życiowych kierującego autem. Pojazd prowadził 41-letni obywatel Ukrainy. Obrażeń doznał również motorniczy oraz dwie pasażerki tramwaju. Załoga pogotowia ratunkowego podjęła decyzję o przewiezieniu poszkodowanych do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na czas prowadzonych czynności wytyczono objazdy ulicą Krasickiego i Chorzowską.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE