Tym Kuba Wojewódzki jeździł w 1992 roku. Dziś to obiekt drwin i bohater memów

2021-06-12 20:08
Taki samochód w 1992 roku miał Kuba Wojewódzki
Autor: kuba_wojewodzki_official Kuba Wojewódzki jeździł

Kuba Wojewódzki będący bez wątpienia jedną z barwniejszych postaci w polskim show-biznesie, jest m.in. cenionym znawcą muzyki i wielkim fanem samochodów. Nie zajmuje się jednak kolekcjonowaniem aut i nie inwestuje w klasyki, za to zmienia bryki w szalonym tempie i co jakiś czas z sentymentem wraca do wozów, którymi kiedyś jeździł. Okazuje się, że w 1992 roku miał auto, które dziś jest znane niemal każdemu i ma tyle samo wielbicieli co hejterów. O jakiej maszynie mowa?

Kuba Wojewódzki w ciągu kilku dekad kariery kierowcy, jeździł niezliczoną ilością samochodów. Z każdym rokiem pokazuje się w coraz to lepszych i droższych wózkach, co potwierdzają bryki parkujące na przestrzeni garażowej należącej do dziennikarza - ZOBACZ KONIECZNIE TUTAJ. Bacznie obserwujemy profil Wojewódzkiego na Instagramie i wyczekujemy, kiedy showman znowu wrzuci jakiś nowy post z samochodem. Kubę ponownie zebrało na wspominki i z najnowszej instagramowej wrzutki dowiedzieliśmy się, że w 1992 roku jeździł BMW serii 3 (E36). Na początku lat 90-tych, taki niemiecki sedan, który technicznym zaawansowaniem wyprzedał o dekady konstrukcje produkowane w FSO, robił większe wrażenie na ulicach, niż dziś egzotyczne supersamochody przemykające po Warszawie.

Zobacz koniecznie: Kuba Wojewódzki pokazał swoje stare zdjęcie w samochodzie. Ta bryka była wyjątkowa - GALERIA

BMW serii 3 generacji E36 znają chyba wszyscy. To dziś bardzo często spotykane na polskich drogach auto było produkowane w latach 1990-1999. E36 występowało w kilku wersjach nadwozia i było napędzane różnymi silnikami. Wojewódzki niespełna 30 lat temu jeździł ciemno zieloną odmianą sedan. Kiedyś pojazd ten był zdecydowanie samochodem marzeń, ale dziś to głównie obiekt drwin i bohater wielu memów, nazywany „gruzem”, „szlifem” albo „e 3 śmieciem”. W Polsce panuje stereotyp o niebezpiecznych i agresywnych kierowcach BMW, a seria 3 w nadwoziu E36 idealnie wpisuje się w ten schemat. Auta szczególnie z początku okresu produkcji są na rynku wtórnym śmiesznie tanie, przez co stać na nie młodych i niedoświadczonych kierowców. E36 to jeden z najlepszych wyborów na pojazd z napędem na tylną oś, który idealnie nadaje się do nauki „latania bokiem”. Niestety z tego powodu to też jedno z cześciej rozbijanych aut przez młodych kierowców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze