Uszkodził dwa zaparkowana auta. Powodem wcale nie była nieuwaga

2020-04-09 10:10 Rafał Mądry
Po pijaku uszkodził dwa auta
Autor: policja Po pijaku uszkodził dwa auta

Wjechał w zaparkowane samochody i mocno uszkodził własny pojazd. Nie był to jednak powód zwykłej nieuwagi. Wezwani na interwencję policjanci przebadali kierującego alkomatem. Okazało się, że 33-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu.

7 kwietnia około godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy skierował funkcjonariuszy ruchu drogowego na ulicę Robotniczą w Jaśle (woj. podkarpackie), gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący osobowym Oplem, wjechał w zaparkowane samochody. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-latek jadąc ulicą Robotniczą w kierunku ulicy Towarowej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane po prawej stronie samochody. Podczas interwencji okazało się, że 33-latek jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. 

Przeczytaj również: Straszna śmierć na A1! Pieszy przechodził przez autostradę

Nietrzeźwy kierowca za wprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego, stracił uprawnienia do kierowania. Za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu surowe konsekwencje. Sąd w takich przypadkach obligatoryjnie nakłada grzywnę i może ograniczyć bądź pozbawić wolności nawet do 2 lat.

Najnowsze