Widok szczątek motocykla daje do myślenia. 44-latek nie żyje

2021-09-12 12:53
Tragiczny wypadek 44-letniego motocyklisty w województwie łódzkim
Autor: Policja Śmierć motocyklisty na drodze krajowej nr 74

Słoneczna pogoda i wyższe temperatury powietrza to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Miłośnicy dwóch kółek przy takiej aurze chętnie wyprowadzają swoje sprzęty i oddają się przejażdżkom. Właśnie przy pięknej pogodzie niestety dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem motocyklistów. Wystarczy chwila nieuwagi, utrata koncentracji czy gwałtownie wykonany manewr, aby doszło do roztrzaskania maszyny i doznania obrażeń ciała.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego w województwie łódzkim, w którym śmierć poniósł 44-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło w sobotę 11 września 2021 roku, o godzinie 11.30, na drodze krajowej nr 74, na wysokości miejscowości Krasowa, w gminie Rusiec w powiecie bełchatowskim. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni mieszkaniec Wielunia kierujący motocyklem Suzuki, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania Seata Ibiza i uderzył w lewy tył tego pojazdu. Niestety pomimo podjętej reanimacji i wysiłku służb medycznych motocyklista zmarł. 39-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, który prowadził Seata, był trzeźwy.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Śledczy przesłuchali również świadków. Droga krajowa nr 74 między Szczercowem a Ruścem, na trasie Bełchatów-Wieluń była zablokowana. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym bełchatowskiej komendy policji.

Pamiętajmy, aby bezpiecznie poruszać się motocyklami, trzeba nie tylko zdobyć odpowiednie uprawnienia, lecz przede wszystkim mieć dużo dystansu do siebie i własnych umiejętności. Brawura, brak rozsądku i ostrożności mają tragiczne skutki, bo motocykl nie wybacza błędów.

Tragiczny wypadek 44-letniego motocyklisty w województwie łódzkim
Autor: Policja Śmierć motocyklisty na drodze krajowej nr 74
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE