Zapomniała, czego ją uczono. Pijana 20-latka dachowała. Auto tylko na złom

2021-09-12 11:54
Pijana 20-latka dachowała w Strzelcach
Autor: Policja Wypadek pijanej kobiety

Droga do zdobycia uprawnień do kierowania pojazdami nie jest łatwa. Czasochłonny i kosztowny kurs nauki jazdy, przyswojenie przepisów ruchu drogowego i wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, a na koniec egzamin. Wszystko to jest stresujące i poza umiejętnościami jazdy autem, wymaga od kandydata na kierowcę odpowiedzialności. Pewna młoda kobieta po zdobyciu upragnionych uprawnień, zapominała, czego ją uczono. 20-latka wsiadła po pijaku za kierownicę i się rozbiła. Dobrze, że nikt z tego powodu nie został poszkodowany.

20-latka prawem jazdy nacieszyła się zaledwie 2 lata. Kierująca w miejscowości Strzelce w województwie łódzkim, na drodze krajowej nr 12 rozbiła Seata Leona. Młoda kobieta prowadziła w stanie nietrzeźwości. Straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Auto zostało poważnie roztrzaskane, ale kierująca szczęśliwie wyszła cało z opresji. Policjanci, którzy ustalali okoliczności tego zdarzenia zakwalifikowanego jako kolizja, przebadali kobietę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że kierowała Seatem mając w organizmie ponad 0,70 promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji nałożyli na nią mandat karny. Teraz sprawą nieodpowiedzialnej 20-latki zajmie się sąd.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Należy się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Pijana 20-latka dachowała w Strzelcach
Autor: Policja Wypadek pijanej kobiety
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE