Więcej luksusu w Mercedesie Klasy C. Debiutuje chińska wersja z wydłużonym rozstawem osi - ZDJĘCIA

Produkowany w Chinach i z myślą o chińskich klientach. Państwo środka jest dla Mercedesa wyjątkowo ważnym rynkiem, a kluczem do sukcesu na specyficznym, azjatyckim rynku jest szeroka gama modelowa, ogromne grille zdobiące przód auta i sedany z wydłużonym rozstawem osi. Wygląda na to, że Mercedes ma wszystko, czego dowodem jest Mercedes Klasy C w wersji L.

Nowa Klasa C została niedawno zaprezentowana, a my śledziliśmy jej premierę i opisaliśmy szczegóły nowego auta w tym artykule. Na chińskim rynku nie był to jednak koniec nowości - podczas salonu samochodowego w Szanghaju (tak, ta impreza odbywa się stacjonarnie) zaprezentowano Mercedesa Klasy C L. Co oznacza litera L? Chodzi oczywiście o uwielbiane przez klientów z Państwa Środka wydłużenie rozstawu osi.

SprawdźLexus ES lifting 2021. Limuzyna ze zmianami, których trzeba chwilę poszukać - WIDEO, ZDJĘCIA

Odległość między przednią, a tylną osią jest o 8,9 cm większa niż w standardowym modelu. Klasa C "w longu" urosła również względem poprzednika, ale modyfikacje tym razem nie skończyły się jedynie na wydłużeniu auta. Na pasażerów Klasy C L czekają dodatkowe wygody.

Mercedes Klasy C L z wydłużonym rozstawem osi
Autor: Mercedes-Benz Mercedes Klasy C L z wydłużonym rozstawem osi

Mercedes Klasy C L - nie tylko dłuższy

W Chinach jazda z tyłu jest wielkim prestiżem i służy podkreśleniu statusu. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie na tylnej kanapie doczekaliśmy się zmian i ulepszeń. Są to chociażby zagłówki, przeszczepione rodem z luksusowej limuzyny. Mają one wygodnie podpierać głowę i nie męczyć nawet w długich trasach. Uwagę zwraca również nowy, większy podłokietnik, wykończony nieco staranniej niż w zwyczajnej, europejskiej odmianie.

Nieco inne są również oznaczenia silników. Chińska Klasa C będzie dostępna w wariantach C 200 L i C 260 L, a pod jej maską znajdą się silniki o mocy od 170 do 204 KM. Skrzynia biegów, jak przystało na prestiżowego sedana, wyłącznie automatyczna.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze