Właśnie dlatego powinno się patrzeć w lusterka! Przytomny kierowca unika stłuczki - WIDEO

2020-05-23 10:49 Maciej Lubczyński
Przytomna reakcja kierowcy pozwoliła mu uniknąć stłuczki
Autor: Greg Hodgdon - YouTube Przytomna reakcja kierowcy pozwoliła mu uniknąć stłuczki

Czujność na drodze jest ważna, nawet gdy stoimy na światłach. Nagrania takie jak to, pokazują to najlepiej. Kierowca czekający na zielone mógł ucierpieć w stłuczce, do której w żadnym stopniu się nie przyczynił. Szybka i przytomna reakcja pozwoliła mu uniknąć nieprzyjemności.

Utrata czujności na drodze niejednego kierowcę wpędziła w tarapaty. Powinniśmy zachować ostrożność nawet wtedy, gdy z pozoru bezpiecznie stoimy na światłach, czekając na zielone. Nagranie z Arizony pokazuje przytomną i godną pochwały reakcję kierowcy, który widząc zamieszanie w lusterku wstecznym przyspiesza w porę i unika uderzenia w tył swojego auta.

SprawdźPrzerażający karambol w Adamówce! Sprawca zdarzenia nie miał uprawnień do kierowania pojazdami - WIDEO

Z jego relacji wynika, że wypadku doszło ze względu na cukrzycę u kierowcy Mercedesa ML. Ostra hipoglikemia, czyli mocny spadek poziomu cukru doprowadził u kierującego SUV-em mężczyzny do utraty panowania nad pojazdem. Osoby, które nie zdają sobie sprawy z faktu, że mają do czynienia z cukrzykiem, mogą odnieść wrażenie, że osoba dotknięta schorzeniem zachowuje się jak pijana. 

Nie przegapKradł auta klasy premium. Wpadł za kierownicą Mercedesa GLS za pół miliona złotych!

W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, a wzorowa reakcja kierowcy auta z kamerką pozwoliła mu wyjść z całej sytuacji bez draśnięcia. To nagranie to najlepszy dowód na to, że zawsze warto patrzeć w lusterka i monitorować sytuację na drodze. Czasem zagrożenie może nas spotkać nawet, gdy zupełnie się tego nie spodziewamy.

Najnowsze