Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zmiażdżyła BMW na autostradzie - WIDEO

2020-08-05 18:15 Maciej Lubczyński
Fala uderzeniowa zmiażdżyła BMW na autostradzie
Autor: Big Skid Media - YouTube Fala uderzeniowa zmiażdżyła BMW na autostradzie

W potężnym wybuchu w Bejrucie zginęło co najmniej 100 osób, a zniszczeniu uległo wszystko w promieniu kilkuset metrów. Nagranie ze środka jadącego BMW serii 3 ukazuje niszczycielską sile eksplozji, która spowodowała gigantyczne straty.

Mało kto spodziewał się tak potężnego wybuchu. Świadczy o tym liczba nagrań, zarejestrowanych przez mieszkańców stolicy Libanu. Jedno z nich zostało nagrane z wnętrza jadącego samochodu, który jechał w sporej odległości od miejsca eksplozji. Film ukazuje siłę fali uderzeniowej, która zmiotła wszystko, co napotkała na swojej drodze. Kierowca nagrywał słup dymu, który od pewnego czasu unosił się nad miastem. W pewnym momencie dochodzi do głównej, najsilniejszej eksplozji, a fala uderzeniowa dociera do auta wybijając w nim szyby i uszkadzając nadwozie.

Sprawdź: Jak przechowywać maseczkę w samochodzie? Czy zdejmować ją, gdy wsiadamy za kierownicę?

Wybuch w Bejrucie był słyszany nawet na Cyprze

Na nagraniu widzimy jak rozbite szkło fruwa po kokpicie BMW serii 3. O sile fali świadczy również fakt, że w aucie wybuchły poduszki powietrzne. Końcówka filmu sugeruje, że nagrywający nie doznał groźnych obrażeń. Przyczyny wybuchu są wyjaśniane, ale obecnie władze libańskie podają, że był to wybuch składowanych w porcie 2750 ton saletry amonowej (azotanu amonu) wcześniej skonfiskowanej przez władze. Wszystko miało się się wydarzyć podczas spawania otworu w magazynie, co miało służyć zabezpieczeniu towaru przed kradzieżą.

Zobacz dramatyczne WIDEO:

Najnowsze