Uratował go refleks, ale nie on był bohaterem

i

Autor: Policja Uratował go refleks, ale nie on był bohaterem

O włos od tragedii

Wypadek na DK17. Uratował go refleks, ale nie on był bohaterem

2022-07-28 9:20

Uratował go refleks, ale nie on był bohaterem. W Fajsławicach (woj. lubelskie) na DK17 miał miejsce przerażający wypadek z udziałem osobówki marki Kia i samochodu ciężarowego. Odpowiedzialny za kolizję z TIR-em jest obywatel Ukrainy, który z nieznanych nikomu przyczyn zjechał na przeciwległy pas. Osoby podróżujące koreańskim autem były o włos od śmierci.

Wypadek na DK17

Groźny wypadek, do którego doszło na DK17 w Fajsławicach (woj. lubelskie) ok. godz. 8.00 w poniedziałek (25 lipca), został zarejestrowany przez samochodową kamerę. Na nagraniu widać moment, w którym prawidłowo jadąca Kia niespodziewanie zmienia pas ruchu, kierując się prosto na samochód ciężarowy. Niemal pewnym było, że to zderzenie skończy się tragedią, ale nie każdy bohater nosi pelerynę. Kierujący TIR-em mężczyzna w ostatnim momencie gwałtownie odbił w prawo, ratując życie osób podróżujących koreańskim samochodem.

SPRAWDŹ - Matka roku. Kobieta zostawiła dzieci na stacji benzynowej, bo była zmęczona

Nagle zjechał na przeciwległy pas. Tragedia była blisko

Wypadek na DK17. Uratował go refleks

Życie kierowcy i pasażera niebieskiej osobówki leżało w rękach kierującego wielotonowym zestawem. Gdyby doszło do czołowego zderzenia, skończyłoby się tragedią. Na szczęście dzięki błyskawicznej reakcji drugiego kierowcy 67-letni obywatel Ukrainy oraz jego 29-letnia pasażerka nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Dlaczego w ogóle doszło do tego wypadku? W rozmowie z funkcjonariuszami lubuskiej policji, którzy pracowali nad wyjaśnieniem przyczyny, 67-latek nie potrafił stwierdzić, dlaczego nagle znalazł się na przeciwnym pasie.

ZOBACZ - Policjanci drogówki jeżdżą Ferrari. Wcześniej jeździł nim bandzior

Badanie alkomatem wykazało, iż obaj kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu ciężarowego, droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin i zorganizowano objazdy. Za spowodowanie wypadku kierowca Kii został ukarany mandatem karnym.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?