Wypadł z auta podczas dachowania. Sportowy Hyundai zatrzymał się w polu kukurydzy

2019-09-12 5:21 Rafał Mądry
Hyundai Coupe dachował w kukurydzy
Autor: Policja Hyundai Coupe dachował w kukurydzy

Sportowy Hyundai Coupe do kasacji, a kierujący nim 23-latek z obrażeniami i kłopotami. To finał utraty panowania nad pojazdem, do którego doszło w miejscowości Trębaczów (woj. lubelskie). Mężczyzna wypadł z wnętrza samochodu podczas dachowania, a pojazd zatrzymał się w polu kukurydzy.

W dniu 10 września w wiosce Trębaczów, przypadkowy świadek zauważył dachujący samochód. Zaalarmował o tym zdarzeniu policję, która po przybyciu na miejsce dokonała oględzin. Mundurowi ustalili, że mężczyzna kierujący Hyundaiem Coupe na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Samochód zatrzymał się dopiero w polu kukurydzy. 

Sprawdź: Motocyklista uderzył w kapliczkę. Maszyna przerosła jego umiejętności

Młody mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Policjanci zdołali ustalić, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto przeprowadzony test na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał wynik pozytywny. 23-latek przyznał się, że od kilku dni spożywał alkohol w znacznych ilościach. W tych okolicznościach została pobrana od niego krew do badań. Policja hospitalizowanego mężczyznę ma teraz pod okiem. Gdy wydobrzeje zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje.