Zadymiona zapowiedź BMW M3 i BMW M4. Kiedy światowa premiera?

2020-09-21 9:49 Rafał Mądry

Już 23 września świat pozna oficjalnie dwie gorące nowości z Niemiec - BMW M3 i BMW M4. Aby podgrzać atmosferę przed tym wielkim wydarzeniem, BMW wpuściło do internetu zadymione zajawki, które zdradzają kilka ważnych szczegółów.

To już pewne! BMW M3 otrzyma pionowy grill. Forma ta już zadebiutowała w BMW serii 4, a teraz wiadomo, że pojawi się nie tylko w BMW M4, ale również w BMW M3 (seria 3 oznaczona kodem G20 wciąż jeszcze ma tradycyjne nerki na froncie). Inny szczegół pokazany na fotce potwierdza natomiast, że auto zachowało manualną skrzynię biegów, a fotele z podświetlanym logo M będą kubełkowe ze zintegrowanymi zagłówkami. Wiadomo także, że sportowe nowości z Bawarii będą w dniu premiery pomalowane lakierem Isle of Man Green.

Sprawdź: Nowe BMW serii 4 Coupe oficjalnie. Tak, wygląda jak wściekły bóbr - GALERIA

Co będzie napędzać te samochody? Silniki nowej generacji M3 i M4 będą wyraźnie mocniejsze od tych, które stosowano w poprzednich wcieleniach. Pod maską nowych BMW M3 Limuzyna i BMW M4 Coupe znajdą się silniki w dwóch wariantach mocy. Nieoficjalnie mówi się, że oprócz wersji o mocy 480 KM z 6-biegową skrzynią manualną, na rynek trafi także model Competition o mocy 510 KM z 8-biegowa skrzynią M Steptronic z układem Drivelogic. Napęd trafi na tył, a z czasem w ofercie pojawi się również xDrive.

Testowaliśmy: Na takie BMW serii 3 liczyli fani marki. BMW 320d xDrive (G20) - TEST, OPINIA

Rynkowy debiut tych samochodów nastąpi w dniu 23 września 2020 r. Wtedy też poznamy kompletne dane techniczne. Co więcej, BMW potwierdziło, że powstanie także pierwsze seryjne M3 Touring, a to oznacza, że do oferty trafi praktyczne i jednocześnie ekstremalnie szybkie kombi. Ten samochód zadebiutuje później, a dokładnie po BMW M4 Cabrio, czyli nie wcześniej niż w 2022 roku.