Wandal z Sosnówki zapłaci 15 tys. złotych kary

i

Autor: Policja Wandal z Sosnówki zapłaci 15 tys. złotych kary

15 tys. zł kary za wjazd do lasu! Zapadł wyrok ws. wandala z Sosnówki

2020-10-08 14:09

Zapadł wyrok ws. 24-letniego mężczyzny, który we wrześniu 2018 r. pomimo zakazu wjechał motocyklem do leśnego kompleksu w Sosnówce (woj. dolnośląskie). Młody motocyklista próbował wjechać w funkcjonariuszy, by w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego zapłaci ponad 15 tys. złotych kary.

Do zdarzenia doszło 9 września 2018 r., kiedy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze Strażą Karkonoskiego Park Narodowego, Strażą Leśną Nadleśnictw w Kowarach, Szklarskiej Porębie, Lwówku Śląskim, Jaworze i Złotoryi prowadzili w kotlinie jeleniogórskiej (woj. dolnośląskie) działania przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu, łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy.

Sprawdź: Pijak w Mercedesie rozbił się na stacji paliw przy A2! Szczęśliwie nie doszło do wybuchu - JEST WIDEO

W trakcie prowadzonych czynności służbowych mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym i postanowili go zatrzymać. Na widok funkcjonariuszy kierowca jednośladu rozpoczął ucieczkę, podczas której kilkukrotnie próbował staranować policjantów, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności.

Wandal z Sosnówki zapłaci 15 tys. złotych kary

i

Autor: Policja Wandal z Sosnówki zapłaci 15 tys. złotych kary

Ponad 15 tys. zł kary

Mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został szybko zatrzymany i odpowiedział przed sądem za swoje zachowanie. Po ponad 2 latach zapadł wyrok, zgodnie z którym mężczyzna musi zapłacić łącznie ponad 15 tys. złotych za próbę zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych oraz za pozostałe wykroczenia, czyli nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody.

Zobacz: O co mu chodziło? Świr w BMW przez parę minut straszył jadących Skodą - WIDEO