Audi A3 wjechali na trasę biegową w Zakopanem

i

Autor: Tygodnik Podhalański Audi A3 wjechali na trasę biegową w Zakopanem

Zaufali GPS-owi. Wjechali autem na trasę biegową w Zakopanem - WIDEO

2020-01-03 14:34

Zamiast patrzeć na znaki drogowe, ślepo zawierzyli nawigacji GPS i kierując się pod Wielką Krokiew w Zakopanem, wjechali na trasę biegową dla narciarzy. Audi A3 turystów z Bytomia utknęło w śniegu, jeden z pasażerów był agresywny wobec świadka, a pojazd z trasy usuwać musiał ratrak.

Jak informuje na swoim portalu internetowym Tygodnik Podhalański, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem doszło do niebezpiecznej sytuacji. Turyści jadący w kierunku Wielkiej Krokwi wjechali w niewielką uliczkę Bogówka, z której zjechali wprost na środek wytyczonej trasy biegowej dla narciarzy i przemierzyli nią kilkadziesiąt metrów. Kiedy zorientowali się, że coś jest nie tak, próbowali zawrócić pod górkę i utknęli na dobre.

Pisaliśmy: Prawo jazdy miał niespełna dwa miesiące. 18-latek długo będzie żałował tej decyzji

Audi A3 na bytomskich tablicach rejestracyjnych, które zakopało się w śniegu na trasie biegowej, jechali młodzi mężczyźni. Jak później tłumaczyli, w taki sposób poprowadziła ich pod Wielką Krokiew nawigacja GPS. Jeden z podróżnych zachowywał się agresywnie i podobno nawet zaatakował lokalnego dziennikarza, relacjonującego to niecodzienne zdarzenie. Na miejsce została wezwana policja.

W usunięciu pojazdu z trasy biegowej pomógł ratrak. Nagrania dokumentujące to wydarzenie można obejrzeć poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE