Zenek Martyniuk wie, że bez gwiazdy nie ma jazdy! Jeździ nowym Mercedesem GLE 400d 4MATIC - ZOBACZ ZDJĘCIA

2020-05-14 16:43 Jan Guss-Gasiński

Zenek Martyniuk, nazywany również królem polskiego disco polo, przesiadł się do nowego SUV-a. Ponieważ piosenkarz od zawsze darzył Mercedesy wielkim zaufaniem i sympatią, ponownie padło na auto spod znaku trójramiennej gwiazdy. Aktualnym środkiem transportu Martyniuka jest nieziemsko wygodny i pełen najnowszych rozwiązań technologicznych Mercedes-Benz GLE 400d 4MATIC.

Gwiazdy i celebryci lubują się w luksusowych samochodach. Niektórzy wybierają Audi, a jeszcze inni BMW, jednak nie ulega wątpliwości, że najczęściej pada na markę Mercedes-Benz. Nic w tym dziwnego, w końcu "bez gwiazdy, nie ma jazdy". Znany przez wszystkich Polaków Zenek Martyniuk, stojąc przed wyborem nowego SUV-a, ponownie postawił na auto spod znaku trójramiennej gwiazdy — tym razem wybrał najnowszego Mercedesa GLE 400d 4MATIC [TESTOWALIŚMY TEN MODEL - KLIKNIJ i ZOBACZ]

Sprawdź: Czym jeździ syn Zenka Martyniuka? Daniel ma szybkiego Mercedesa-AMG wartego blisko pół miliona złotych

Wybór piosenkarza nie powinien być zaskoczeniem, ponieważ twórca muzyki disco polo od zawsze darzył samochody tej niemieckiej marki dużym zaufaniem i sympatią. Ostatnio sprawił sobie nawet klasycznego Mercedesa 500 SL - pokazaliśmy to auto TUTAJ. Miłość Zenka do aut z gwiazdą na masce przeniosła się także na jego potomków, o czym świadczy fakt, że w prezencie ślubnym sprawił swojemu synowi sportowego Mercedesa-AMG za bagatela 450 tys. złotych.

Zenek Martyniuk ma nowe auto - to Mercedes-Benz GLE 400d 4MATIC
Autor: Moto-Leader Bezpośredni import z USA / YouTube Zenek Martyniuk ma nowe auto - to Mercedes-Benz GLE 400d 4MATIC Link: Zobacz więcej w GALERII

Nowy Mercedes Zenka

Wcześniej gwiazdor jeździł Mercedesem ML350 Bluetec, czyli przestronnym, wygodnym i stosunkowo oszczędnym SUV-em z podwójnie doładowanym dieslem V6 o pojemności 3-litrów. Bieg czasu jednak sprawił, że Zenek przesiadł się do Mercedesa GLE najnowszej generacji, która w prostej linii jest następcą modelu ML. Podobnie jak w przypadku poprzedniego auta, piosenkarz ponownie postawił na wysokoprężne V6 o pojemności 2.9-litra, które generuje w tym aucie moc 330 KM i aż 700 Nm momentu obrotowego.

Zobacz: 4 cylindry za 300 tys. zł. Czy Mercedes-Benz GLE 300d 4MATIC z bazowym motorem to dobry wybór? TEST, OPINIA

Cała ta siła jest przenoszona na wszystkie cztery koła (napęd 4MATIC) za pomocą 9-stopniowej przekładni automatycznej 9G-TRONIC. Połączenie żwawego diesla z szybką skrzynią sprawia, że ten ponad 2-tonowy SUV potrafi przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w 5,8 sekundy. Ceny egzemplarzy z tym silnikiem startują w polskich salonach od 349 200 zł, jednak liczne opcje wyposażenia dodatkowego potrafią podnieść kwotę na fakturze nawet dwukrotnie.

Tak wygląda auto Zenka z bliska

Najnowsze