Zgroza! Na zakazie i pod górkę walił prosto na TIR-a

2021-10-20 9:35
Niebezpieczne wyprzedzanie na wzniesieniu
Autor: Policja Niebezpieczne wyprzedzanie na wzniesieniu

O zakazie wyprzedzania pojazdów na wzniesieniach jasno informują linie ciągłe. Niestety na polskich drogach często dochodzi do ignorowania tej zasady, a wykroczenia tego typu są dokumentowane przez innych kierowców dzięki coraz powszechniej stosowanym wideorejestratorom. Świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji drogowej byli policjanci z Gliwic poruszający się nieoznakowanym radiowozem. Kierowca Volkswagena Polo wyprzedzał na wzniesieniu nie zważając na jadącego z naprzeciwka TIR-a. Na dodatek prowadził auto mimo sądowego zakazu.

Prezentowana na nagraniu sytuacja miała miejsce w niedzielę 17 października. Patrol drogówki z Gliwic na drodze krajowej numer 88 zarejestrował poważne wykroczenie kierującego Volkswagenem Polo. Mężczyzna jadący samochodem nie przejmował się obowiązującym go sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, a przepisy ruchu drogowego miał za nic. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wykonał bardzo niebezpieczny manewr na wzniesieniu. Aby wyprzedzić Dacię Sandero przekroczył linię ciągłą i jechał prosto na TIR-a prawidłowo poruszającego się przeciwnym pasem ruchu. Na szczęście nie doszło do zderzenia pojazdów. Mundurowi w bezpiecznym miejscu zatrzymali pirata.

Jechał na czołówkę z tirem! Groza w Gliwicach

Policjanci za złamanie zakazu wyprzedzania naliczyli 500 zł mandatu, za przekraczanie linii podwójnej ciągłej 200 zł, za wcześniejsze niesygnalizowanie zmiany pasa ruchu 100 zł, za niestosowanie się do ruchu prawostronnego 100 zł oraz za przewóz pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa 100 zł. Kierowca przyjął zaproponowane mandaty. W następstwie jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE