Złodzieje aut z Polski nie nacieszyli się luksusowym łupem. Wpadli kilka godzin później

2019-07-31 15:25

Dwa luksusowe auta - Audi A8 i BMW X6 - skradziono na terenie Niemiec. Pojazdy o wartości blisko 300 tys. złotych już kilka godzin później odzyskali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Złodziejami byli Polacy.

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w kompleksie leśnym na terenie gminy Pieńsk, odzyskali dwa pojazdy skradzione na terenie Niemiec. Podczas tej akcji złodzieje byli bez szans. Kryminalni, którzy wpadli na trop skradzionych aut, dokonali zatrzymania przy samochodach dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

Przeczytaj: Znaleźli w lesie porzucone Audi warte 360 tys. zł

Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z czym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 22-latek odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE