Złodzieje mieli pecha. Dwa kradzione BMW X1 odnalazły się jeden po drugim

2021-05-04 15:39 Rafał Mądry
BMW X1 pochodzące z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Skradzione BMW X1

Dwa kradzione samochody BMW X1 w odstępie zaledwie kilku godzin odzyskali funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowca jednego auta wpadł niedaleko Bydgoszczy, drugiego zatrzymano koło Pruszcza Gdańskiego. Obaj to mieszkańcy Gdyni.

Najpierw strażnicy graniczni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku skontrolowali w powiecie nakielskim BMW prowadzone przez 48-latka. Samochód miał uszkodzony zamek w drzwiach po stronie kierowcy. Funkcjonariusze sprawdzili dane pojazdu w systemach informatycznych. Okazało się, że BMW figurowało tam jako skradzione w ubiegłym tygodniu w Berlinie. W tym samym mieście dokonano kradzieży drugiego BMW, które funkcjonariusze zatrzymali koło Pruszcza Gdańskiego. Jego kierowcą był 55-letni mieszkaniec Gdyni. Również ten samochód miał uszkodzony zamek, dodatkowo zamontowano w nim polskie tablice rejestracyjne. Oryginalne niemieckie strażnicy graniczni znaleźli za przednimi fotelami. Okazało się, że ten samochód został skradziony kilka godzin przed zatrzymaniem.

Zobacz też: Porsche poszukiwane w Rosji odnalazło się na granicy w Terespolu

Obaj kierowcy odzyskanych BMW zostali zatrzymani. Łączną wartość pojazdów szacuje się na 110 tys. zł. Dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim.

BMW X1 pochodzące z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Skradzione BMW X1
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze