Działania PKN ORLEN na rzecz bezpieczeństwa klientów

2020-03-23 17:32 Materiał Partnerski
Działania PKN ORLEN na rzecz bezpieczeństwa klientów
Autor: Materiały Promocyjne

Grupa Orlen w trosce o bezpieczeństwo klientów również włącza się w działania rządu, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa sanitarnego w Polsce. Aby ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, spółka zachęca do korzystania z własnego transportu i nie tylko.

Niższe ceny paliw, możliwość płacenia po zatankowaniu bezpośrednio przy dystrybutorze czy wzmożona produkcja płynów do dezynfekcji rąk zwiększą bezpieczeństwo klientów. To także wsparcie dla służb medycznych i porządkowych, które nieustannie walczą z rozprzestrzenianiem się epidemii w Polsce.

Niższe ceny paliw

W całej Polsce na  stacjach PKN ORLEN ceny paliw są bardzo korzystne. Jest to efekt zarówno obniżenia ceny ropy naftowej, dywersyfikacji źródeł dostaw, jak i działań spółki na rzecz optymalizacji kosztów produkcji. Kto zyska na tańszym paliwie? Wszyscy, a w szczególności mobilne służby zaangażowane w walkę z epidemią koronawirusa w kraju. Przemieszczanie się zbiorowymi środkami transportu jest teraz niewskazane, toteż z tańszego paliwa skorzystają także osoby przesiadające się do własnych aut, które muszą jechać do pracy lub po leki. Tylko od początku roku na stacjach paliw ORLEN płacimy średnio taniej za benzynę 95 (46 gr na litrze) oraz za olej napędowy (60 gr na litrze ON). Pracownicy spółki apelują, aby ci, którzy nie muszą się przemieszczać, pozostali w domu.

Płatność przy dystrybutorze – Orlen Pay

Dodatkowym wsparciem w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego jest możliwość bezpośredniego uiszczenia opłaty za paliwo – przy dystrybutorze na wszystkich stacjach ORLEN. Aby szybko i bezpiecznie uregulować rachunek, należy pobrać aplikację Orlen Pay lub Vitay. Obie są dostępne na Android oraz na iOS. Aby móc skorzystać z aplikacji, konieczne jest założenie konta, nadanie kodu PIN, podłączenie karty płatniczej i podanie danych do faktury (jeśli tankujemy na firmę). Cała procedura zajmuje kilka minut. Po zatankowaniu na stacji wystarczy wskazać w aplikacji stację, stanowisko oraz wysokość kwoty, a następnie zaakceptować płatność. Skanując kod QR z naklejki na dystrybutorze, otrzymamy fakturę na nasz adres e-mail. Bezdotykowa transakcja to w obecnej sytuacji najlepsza prewencja, unikamy konieczności wchodzenia do budynku, oszczędzamy czas.

Działania PKN ORLEN na rzecz bezpieczeństwa klientów
Autor: Materiały Promocyjne

Ruszyła produkcja płynów do dezynfekcji rąk

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku związane z epidemią koronawirusa na części stacji ORLEN pojawiły się płyny do dezynfekcji rąk produkcji zakładu w Jedliczu przy wsparciu spółki ORLEN Laboratorium. ORLEN OIL znany jest z produkcji płynów do spryskiwaczy, płynów do chłodnic, a także smarów i olejów przemysłowych. Wskutek zagrożenia sanitarnego kraju zakład szybko przestawił linię produkcyjną tak, aby móc wytwarzać płyny do dezynfekcji rąk. Pierwsza partia pięciolitrowych opakowań z płynem do dezynfekcji rąk już trafiła do Agencji Rezerw Materiałowych. Dzięki uruchomieniu drugiej linii produkcyjnej w Jedliczu dostępne będą także jednolitrowe płyny w cenie 15 zł, w które do końca tygodnia będą zaopatrzone wszystkie stacje ORLEN. Dzięki wdrażanym rozwiązaniom wzrasta poziom bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich.

Certyfikowany Produkt Biobójczy

Obecnie Zakład Produkcyjny OLREN OIL w Jedliczu tygodniowo wytwarza 750 tys. litrów wirusobójczego płynu, sporządzanego na bazie alkoholu etylowego. Produkcja płynów do dezynfekcji rąk wraz z końcem marca br. sięgnie ok. 2,5 mln litrów. Produkt znajduje się w Wykazie Produktów Biobójczych prowadzonym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

Materiał powstał we współpracy z PKN ORLEN

Najnowsze