Działania PKN ORLEN w ramach tarczy antykryzysowej

2020-03-30 17:43 Materiał Partnerski
Działania PKN ORLEN w ramach tarczy antykryzysowej
Autor: Materiały Prasowe

Salony fryzjerskie, restauracje, linie lotnicze to tylko część firm, które pozostały bez klientów i znalazły się w trudnej sytuacji. Bez przychodów nie będą w stanie m.in. wypłacać wynagrodzeń czy płacić podatków. Z myślą o tych firmach powstał rządowy pakiet pomocy, tzw. tarcza antykryzysowa.

Tarcza antykryzysowa obejmuje działania na rzecz ochrony pracowników i firm zapewniających zatrudnienie. W dużej mierze jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, dla których skutki epidemii będą najbardziej odczuwalne. Wspiera odbudowę gospodarki, bo zakłada przeznaczenie środków na inwestycje publiczne i służbę zdrowia. W rządowy pakiet pomocowy włączył się aktywnie również PKN ORLEN.

– PKN ORLEN jest firmą o zdywersyfikowanej działalności, liderem gospodarczym w regionie. Nasza pozycja finansowa jest stabilna. Dlatego jesteśmy bardziej odporni na zaistniałą sytuację. Natomiast naszymi dostawcami jest szereg małych i średnich przedsiębiorstw, a oni znaleźli się w trudnej sytuacji. Program pomocowy polskiego rządu to dobry pakiet pomocy ludziom poszkodowanym – mówi Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN ORLEN.

Pomoc dla przedsiębiorców

Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa polega na ograniczeniu przemieszczania się nie tylko na terenie kraju, ale także między państwami. Sytuacja ta skutkuje negatywnym wpływem na całą gospodarkę. Szczególnie dotkliwie odczuwa to sektor turystyczny oraz każda działalność wymagająca bezpośredniego kontaktu z klientem, w tym m.in. linie lotnicze, zakłady fryzjerskie, bary, restauracje, kina czy hotele. Nie są w stanie wypłacać pracownikom pensji, regulować podatków ani spłacać kredytów. W wielu małych i średnich przedsiębiorstwach dochodzi do zawieszenia prowadzonej działalności.

Polityka cenowa ORLEN

Z transportu samochodowego korzystają służby bezpośrednio związane z walką z rozprzestrzenianiem się wirusa, tj. wojsko, policja, straż pożarna i lekarze. PKN ORLEN uwzględnia w swojej polityce cenowej potrzeby wszystkich osób korzystających z aut, co skutkuje niższymi cenami benzyny czy oleju napędowego na stacjach ORLEN. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku ropy, PKN ORLEN planuje systematyczne obniżki cen paliw na własnych stacjach. To oznacza większe oszczędności dla osób mobilnych. PKN ORLEN podjął także bezpośrednie działania zmierzające do wzmocnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Spółka z Grupy – ORLEN Oil, w ciągu 10 dni przestawiła swoją linię produkcyjną, by wytwarzać płyn do dezynfekcji rąk i ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Działania PKN ORLEN w ramach tarczy antykryzysowej
Autor: Materiały Prasowe

Płatności za paliwo – szybko i bezpiecznie

PKN ORLEN już w 2018 r. udostępnił do pobrania dla swoich klientów aplikację, która pozwala płacić po zatankowaniu bezpośrednio przy dystrybutorze na wszystkich stacjach ORLEN. Aplikacja ORLEN PAY lub VITAY dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS. Po zatankowaniu należy wskazać w aplikacji wybraną stację paliw, podać stanowisko, kwotę do zapłaty i zaakceptować transakcję. To rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony kierowców.

Materiał powstał we współpracy z PKN ORLEN 

Najnowsze