Gdzie kupić ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych? Oto 3 możliwe sposoby!

2020-12-23 11:57 Materiał Partnerski
Gdzie kupić ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych? Oto 3 możliwe sposoby!
Autor: Materiały Promocyjne

Niezależnie od tego, czy jesteś dopiero początkującym kierowcą, czy masz już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu auta jako właściciel pojazdu musisz wykupić tzw. ubezpieczenie OC. Czym właściwie ono jest i gdzie można je kupić? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów - czy jest obowiązkowe?

OC to nic innego, jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które jest obligatoryjne dla każdego właściciela samochodu. Obowiązek ten wynika z ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Do zakupu polisy OC zobowiązany jest każdy posiadacz pojazdu mechanicznego podlegającego rejestracji (a więc m.in. samochodu osobowego, ciężarowego, motocykla itd.) bez względu na to czy jest on używany, czy nie.

Ubezpieczenie OC - kluczowe korzyści

Ubezpieczenie OC to dla właściciela pojazdu przede wszystkim ochrona jego majątku w sytuacji wyrządzenia szkody innym osobom, w związku z używaniem przez niego pojazdu (np. spowodowanie wypadku lub uszkodzenie cudzego auta na parkingu). Ubezpieczenie OC nie tylko chroni majątek osoby, która doprowadziła do zdarzenia, ale przede wszystkim pozwala zaspokoić roszczenia (również finansowe) poszkodowanych.

To ważne!

Polisa OC przypisana jest do pojazdu mechanicznego, a nie do jego właściciela.

Takie ubezpieczenie stanowi ochronę przed roszczeniami o charakterze cywilnoprawnym, ale także pozwala pokryć koszty, związane z uszkodzeniem mienia i narażeniem zdrowia oraz życia poszkodowanych.

Zakup przez Internet

Obecnie, w dobie pandemii, jednym z najwygodniejszych i najszybszych rozwiązań, jest zakup ubezpieczenia OC przez Internet. Możesz to zrobić wygodnie i bezpiecznie - bez wychodzenia z domu. Do załatwienia wszystkich formalności, w zupełności wystarczy Ci bowiem urządzenie z dostępem do Internetu.

Kup OC w banku PKO BP i przekonaj się, jakie to proste! W praktyce, zakup OC przez Internet sprowadza się do 3 kroków.

  • Krok 1: wypełnij wniosek w serwisie iPKO. Na tym etapie, przyda Ci się dowód rejestracyjny, prawo jazdy i dane dotyczące przebiegu pojazdu.
  • Krok 2: wybierz zakres ochrony, dostosowując go do swoich potrzeb. Na tym etapie możesz zdecydować, czy wykupujesz jedynie OC, AC lub pełen pakiet, który obejmuje oba ubezpieczenia. Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zdecyduj, czy chcesz dodatkowo dokupić np. ubezpieczenie NNW lub Car Assistance.
  • Krok 3: opłać składkę i potwierdź zakup.

Zakup przez telefon

Jeśli na co dzień najczęściej korzystasz ze smartfona, możesz śmiało wykorzystać go do kupienia OC. W tym celu pobierz i zainstaluj na nim darmową aplikację IKO.

Podobnie, jak w przypadku zakupu przez Internet, z poziomu telefonu zrobisz to dosłownie w kilka minut. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Moje produkty i przejdziesz do sekcji Ubezpieczenia. Kliknij w ikonę ze znakiem plusa i spośród dostępnych opcji wybierz Kup ubezpieczenie komunikacyjne. Następne kroki są analogiczne do tego, jak wygląda zakup OC przez Internet.

Przygotuj dokumenty: dowód rejestracyjny pojazdu oraz aktualne dane, dotyczące jego przebiegu i postępuj zgodnie z instrukcjami, które wyświetlą się na ekranie Twojego telefonu. Na koniec wybierz zakres ubezpieczenia oraz datę, od której ma obowiązywać. Tylko tyle wystarczy do wygenerowania najciekawszych ofert - wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej i zastanów się czy chcesz dokupić dodatkowe ubezpieczenie. Na zakończenie, wybierz już tylko najdogodniejszą dla Ciebie metodę płatności, potwierdź niezbędne oświadczenia i wpisz PIN do aplikacji, potwierdzając tym samym złożenie wniosku.

Ubezpieczenie OC - zakup w punkcie

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych metod zawierania umów, możesz skorzystać z opcji zakupu ubezpieczenia OC w punkcie (placówce bankowej). Do dyspozycji masz wszystkie oddziały PKO Banku Polskiego, w których doświadczeni specjaliści krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały proces. W razie potrzeby, możesz również skorzystać z opcji zakupu OC przez infolinię banku.

Najnowsze