radiowóz, policja, kontrola

i

Autor: Andrzej Lange

Łamanie przepisów się opłaca? Trzykrotne odebranie prawa jazdy może przyspieszyć powrót za kółko

2016-04-03 3:45

Po zmianie przepisów łatwo stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Paradoksalnie jednak bardziej opłaca się dalsze łamanie przepisów niż oczekiwanie na koniec kary. Jak to możliwe?

Odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, to od maja 2015 roku już norma. Za pierwszym razem karą dla kierowcy jest zatrzymanie uprawnień na 3 miesiące, a za przyłapanie na złamaniu tego zakazu czas oczekiwania na odbiór prawka wydłuża się do 6 miesięcy (liczone od daty pierwszego odebrania). Trzykrotne odebranie uprawnień skutkuje całkowitym cofnięciem prawa jazdy.

Czytaj: Straciłeś prawko na 3 miesiące? Sprawdź czy zgodnie z prawem

Co zrobić, aby już po pierwszej wpadce na zbyt szybkiej jeździe nie czekać aż trzech miesięcy? Wystarczy szybko doprowadzić w sumie do trzykrotnego odebrania uprawnień. Później postarać się o szybkie wydanie pozytywnej decyzji starostwa i ubiegać się o wyrobienie nowych uprawnień. Trzeba jednak na nowo przejść kurs nauki jazdy i zdać egzamin, co ostatecznie pozwala z powrotem zdobyć dokument uprawniający do jazdy. To wszystko można załatwić w czasie około 2 miesiący.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany