Lepiej omijaj kałuże. Za takie zachowanie możesz mieć sprawę w sądzie! - WIDEO

2014-08-08 13:31

W trakcie ulewy, czy po opadach deszczu, lepiej uważać jak się jeździ. Jeśli nie ograniczymy prędkości i nie zwrócimy uwagi na otoczenie, efektowne pióropusze fontann wody wyrzucane spod kół, zaleją wszystko i wszystkich dookoła w promieniu wielu metrów.

Jeśli widzimy na poboczu albo chodniku pieszego, drogową kałużę należy ominąć, a jeśli nie da się tego zrobić, to trzeba przez nią przejechać ze znacznie ograniczoną prędkością. Zuchwałe pokonywanie kałuż można wytłumaczyć tylko zupełnym brakiem wyobraźni kierowcy, nie wspominając już o dobrych manierach.

Sprawdź też: Zalane auto. Co zrobić, aby uratować samochód i silnik

Kierowcy Skody Octavii z poniższego wideo manier zdecydowanie zabrakło. Specjalnie wjechał w głęboką wodę by ochlapać stojące na poboczu kobiety. Niestety taryfikator mandatów nie przewiduje kary za takie zachowanie, ale jest jeszcze artykuł 124 Kodeksu wykroczeń, który mówi o rozmyślnym zniszczeniu mienia. Poszkodowana osoba może pociągnąć kierowcę do odpowiedzialności, jeśli uda się jej udowodnić złą wolę kierowcy i umyślne zniszczenie odzieży. Niestety wiąże się to z założeniem cywilnej sprawy w sądzie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany