Można już legalnie jeździć motocyklem o pojemności silnika 125 ccm z prawem jazdy kategorii B

2014-08-24 4:10

Nadeszła upragniona chwila dla wielu zmotoryzowanych Polaków. Z dniem 24 sierpnia 2014 w życie weszły przepisy, dzięki którym każdy kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B minimum 3 lata, może wsiąść na motocykl o pojemności 125 centymetrów sześciennych i legalnie poruszać się po drogach.

Nowe przepisy spotkały się z wielkim entuzjazmem ze strony polskich kierowców, dlatego ilość motocykli na naszych drogach powinna systematycznie wzrastać. Z chwilą podpisania nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, nastąpił prawdziwy boom sprzedaży motocykli z silnikami o pojemności do 125 ccm. Teraz, kiedy przepisy weszły już w życie, zainteresowanie małymi motocyklami powinno być jeszcze większe.

Przeczytaj też: Motocykle o pojemności 125 ccm: takie maszyny ma w ofercie Honda - GALERIA

Sceptycznie nastawieni do nowych regulacji są policjanci. Ich zdaniem, wzrośnie ilość niebezpiecznych wypadków z udziałem jednośladów. Z pewnością motocykliści mogą spodziewać się teraz częstszych kontroli drogówki, która skrupulatnie będzie sprawdzać posiadanie uprawnień do jazdy motocyklem. Przypomnijmy, że za brak odpowiedniego prawa jazdy grozi mandat o wysokości 500 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają