Gdy myjesz samochód na myjni, pamiętaj O TEJ zasadzie! Uchroni cię przed utratą zdrowia

2021-04-03 10:54 Rafał Mądry
Bezdotykowa myjnia samochodowa, mycie auta
Autor: Rafał Mądry Bezdotykowa myjnia samochodowa, mycie auta

Podstawową czynnością dla wielu zmotoryzowanych dbających o auta, jest zwykłe mycie i konserwacja nadwozia środkami pielęgnującymi. W czasie panującej pandemii koronawirusa dbanie o samochód wymaga ostrożności przede wszystkim na bezdotykowych myjniach, znajdujących się w przestrzeni publicznej. Odwiedzajac takie miejsca należy zachować rozsądek i pamiętać o środkach ostrożności. Jak nie narazić się na zakażenie wirusem na myjni samochodowej?

Czyszczenie samochodu to dla miłośników motoryzacji bardzo ważny aspekt, pozwalający utrzymać pojazd w dobrej kondycji. Gromadzony na nadwoziu brud, który nie jest regularnie usuwany, osłabia powłokę lakierniczą. Zanieczyszczenia osiadające na lakierze oraz wdzierające się w różne zakamarki pojazdu niestety przyciągają wilgoć, a to potrafi przyspieszyć korozję w starszych modelach aut. W przypadku samochodów parkowanych pod chmurką poza mycim wskazana jest też czynność woskowania, zabezpieczająca lakier przed skutkami promieniowania UV. Oczyszczenie samochodu przy użyciu myjki wysokociśnieniowej jest szczególnie ważne po sezonie zimowym. Dokładne mycie i opłukanie nadwozia, nadkoli oraz podwozia pozwoli usunąć piasek, sól drogową czy zaschnięte błoto.

Warto wiedzieć: Koronawirus w Polsce. Jak łatwo zdezynfekować auto po innym kierowcy?

W czasach pandemii odwiedzenie myjni samoobsługowej jest bezpieczne, o ile pamiętamy o podstawowych środkach ostrożności i higienie. Jak nie narażać się na zakażenie koronawirusem? Owszem, podczas mycia samochodu jesteśmy z dala od innych, ale by zminimalizować ryzyko zakażenia, pamiętajmy o zakładaniu maseczki ochronnej. Bezwględnie używajmy też rękawiczek jednorazowych, jak to mamy w zwyczaju robić przy tankowaniu paliwa na stacjach. Lancę do mycia oraz maszynę obsługuje masa ludzi, pozostawiając na tych elementach zarazki, dlatego należy zabezpieczyć dłonie. Można też wyposażyć się w okulary ochronne, lub przynajmniej przeciwsłoneczne, aby wody pryskającej po oczach nie przecierać dłońmi, w których trzyma się lancę myjki. Jeśli jednak zapomnimy się i umyjemy auto bez założonych rękawiczek, od razu po tej czynności zdezynfekujmy dłonie płynem lub żelem antybakteryjnym. W pojeździe zawsze powinno się wozić taki płyn lub dezynfekcyjne chusteczki.

Są również inne prozaiczne sprawy, o których należy pamiętać - zabierajmy gotówkę z domu, by nie rozmieniać banknotów na miejscu. To zmniejszy liczbę kontaktów z potencjalnym zagrożeniem. Gdy to możliwe, warto wybierać myjnie oferujące możliwość płacenia zbliżeniowego.

Myjnia bezdotykowa, mycie auta
Autor: Rafał Mądry Myjnia bezdotykowa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze