Największy salon samochodowy w Twoim domu – czy to możliwe?

2020-07-10 15:00 Materiał Partnerski
Największy salon samochodowy w Twoim domu – czy to możliwe?
Autor: Materiały Promocyjne

Do tej pory zakup samochodu przez internet wydawał się niemożliwy. To duży wydatek, podczas którego trzeba wybrać odpowiednią formę finansowania, sprawdzić parametry pojazdu, obejrzeć go z zewnątrz i od środka… Teraz możesz to zrobić nie wychodząc z domu, a nawet nie ruszając się z kanapy!

Pandemia zamknęła nas w domach. Kryzys nie tylko spowolnił gospodarkę, ale też wpłynął na decyzje i zachowania konsumentów, którzy chętniej korzystają z zakupów online. To zadecydowało, że SAMAR i Idea Getin Leasing wystartowały ze sprzedażą aut w sieci.

Teraz kupisz samochód przez internet

Największa w Polsce baza samochodów online jest dostępna pod adresem autokatalog.pl. Znajdziemy w niej informacje na temat ponad 400 modeli 51 marek w atrakcyjnych cenach, sięgających nawet 30 proc. rabatów, w czterech formach finansowania. To klient decyduje, czy chce wziąć auto w leasing, na wynajem, kupić za gotówkę czy w ratach kredytowych.

– Cały czas najpopularniejszą formą zakupu samochodu jest leasing. Widoczne jest też rosnące zainteresowanie wynajmem auta, co się wpisuje w ogólną tendencję ekonomii współdzielenia. Mając na uwadze pandemię, zobaczymy, co się wydarzy w dłuższej perspektywie czasowej – mówi Robert Bendlewski, dyrektor Departamentu Pojazdów Idea Getin Leasing, który odpowiada za kalkulator finansowy.

Uwzględniając panujące w kraju warunki, według Wojciecha Drzewieckiego, prezesa IBRM SAMAR i  twórcy Auto Katalogu, wynajem jest obecnie tą formą, która stwarza najmniejsze ryzyko dla klienta.

– Decydując się na wynajem, nie angażujemy dużej gotówki, jesteśmy w stanie przy zerowej wpłacie wstępnej i przy relatywnie niskich ratach otrzymać wymarzone auto. Dziś, kiedy obserwujemy zawirowania w gospodarce, czemu towarzyszy duża niepewność na rynku, dla klientów firmowych to najlepsze rozwiązanie.

Korzystając z autokatalog.pl SAMAR możemy zakupić auto online, także z możliwością zdalnego podpisania umowy.

Nowość! Auta dostępne od ręki

Autokatalog.pl wprowadził nową funkcjonalność. Teraz wśród prezentowanych aut znajdziemy również samochody gotowe do odbioru u dealerów. Użytkownicy mogą samodzielnie zdefiniować parametry i wybrać dogodny model finansowania.

– Wcześniej w bazie pojawiały się tylko samochody na zamówienie. To, co jest nowe i funkcjonuje niespełna od miesiąca, to auta dostępne od ręki, czyli gotowe auta od dealerów. Auto Katalog oferuje samochody w atrakcyjnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Robert Bendlewski.

W bazie znajdziemy najpopularniejsze w kraju marki, m.in. Skodę, Toyotę, Volkswagena, a także modele marek premium – BMW, Jaguar, Lexus i inne. Autokatalog.pl SAMAR jest dostępny na komputerach, a także na urządzeniach mobilnych dzięki specjalnej aplikacji (Android, iOS).

Auto Katalog to nie tylko narzędzie sprzedażowe

Na tle innych produktów tego typu, w Auto Katalogu klienci mają dyspozycji wiele różnorodnych narzędzi. Są to m.in.: wyszukiwarka aut, konfigurator, porównywarka modeli (w tym wizualna pozwalająca na generowanie trzech różnych typów porównań), Garaż, w którym możemy zapisać dane skonfigurowanego samochodu, a także prezentacje i testy opracowane przez dziennikarzy motoryzacyjnych.

– Większość narzędzi dostępnych na rynku to głównie narzędzia sprzedażowe. W przypadku Auto Katalogu przyświecała nam nieco inna idea. Autokatalog.pl ma pomóc klientowi w wyborze odpowiedniego auta. Pozwala on na swobodne przygotowanie się klienta do zakupu auta, zarówno od strony produktu, jak też od strony finansowania. Takim narzędziem jest kalkulator finansowy odzwierciedlający warunki uwzględnione w rzeczywistej ofercie naszego partnera Idea Getin Leasing – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM SAMAR. Twórca Auto Katalogu wspomina też o powołaniu do życia własnego studia fotograficznego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zdjęć samochodów z zachowaniem skali i jednorodności tak, aby klient mógł później porównywać auta na stronie. Auto Katalog oferuje nam możliwość zakupu samochodów większości marek, obszernej specyfikacji i dokładnego obejrzenia modeli.

– Tak dużej ilości informacji zgromadzonych w jednym miejscu i tak wielu możliwości dla klientów –  nie znajdziemy nigdzie na świecie. Unikalna jest różnorodność form nabywania aut. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości klient może skorzystać z pomocy naszych handlowców. To, co nas wyróżnia to nietuzinkowy sposób przedstawiania samochodów – widoki 360, „efekt widma”, „face to face” czy „fotosuwak” i „fotosuwak 360”. Auto możemy dokładnie obejrzeć od zewnątrz i od wewnątrz – dodaje Robert Bendlewski z Idea Getin Leasing.

Czym jest kalkulator finansowania?

Kalkulator finansowania to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala dokonać wyboru optymalnego dla klienta rozwiązania. Określa wysokość rat przy danej cenie auta, w odniesieniu do każdej formy finansowania.

– Korzystając z dostępnego na stronie autokatalog.pl kalkulatora finansowego, klient może określić wysokości wpłaty wstępnej, którą dysponuje na zakup auta, czas użytkowania i spłacania auta oraz wysokość raty miesięcznej lub zakres rat, które jest gotowy płacić. Auto Katalog przeszuka całą bazę dostępnych na rynku samochodów, a następnie wyświetli te auta, które spełniają zdefiniowane przez użytkownika kryteria – tłumaczy Robert Bendlewski, współtwórca Kalkulatora finansowania.

Moduł dealerski i przyszłość sprzedaży aut online

W ramach Autokatalog.pl został przygotowany moduł dealerski, obecnie używany w ramach testów przez Idea Getin Leasing. Handlowcy dodają do bazy samochody pochodzące bezpośrednio od dealerów.

– W przyszłości moduł dealerski zostanie udostępniony dealerom, aby mogli samodzielnie wprowadzać informacje dotyczące oferowanych pojazdów – tłumaczy Wojciech Drzewiecki z IBRM SAMAR.

Samochody do tej pory były szczególnym towarem, któremu towarzyszyła potrzeba odwiedzenia salonu, wejścia do samochodu. Dźwięk zamykanych drzwi czy warkot silnika odgrywały dużą rolę przy zakupie. Według Wojciecha Drzewieckiego, prezesa IBRM SAMAR, wirtualny świat będzie coraz bardziej wkraczał w naszą rzeczywistość. Etap sprzedaży samochodów w internecie dopiero się rozwija. Większość aut będzie w przyszłości nabywana poprzez sieć.

– Dziś sprzedaż online stanowi ważne uzupełnienia tradycyjnej sprzedaży aut w salonach. Tak jak ma to miejsce we wszystkich innych branżach, przenosimy się do świata wirtualnego również ze sprzedażą aut. Myślę, że pandemia, w czasie której jeszcze intensywniej kupowaliśmy przez internet, tylko przyspieszy te zmiany – mówi Robert Bendlewski z Idea Getin Leasing.

 

Najnowsze