Obowiązkowe prawo jazdy na quady

2008-11-19 21:15

Żeby móc kierować czterokołowym quadem, trzeba będzie mieć specjalne prawo jazdy kategorii AM. W resorcie infrastruktury kończone są prace nad odpowiednią ustawą.

Szykuje się kolejna zmiana w projekcie ustawy o kierujących pojazdami. Już niedługo, aby jeździć quadem trzeba będzie mieć odpowiednie prawo jazdy. W swoim blogu w Onet.pl, o przygotowanej ustawie poinformował Janusz Piechociński.
By zdobyć prawo jazdy na quada, trzeba będzie mieć ukończone 14 lat, odbyć kurs w ośrodku szkolenia kierowców i zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Poruszać się nim będzie można tylko w kasku i kamizelce odblaskowej. Wprowadzony zostanie także obowiązek rejestracji tych pojazdów.
W ciągu ostatnich kilku lat czterokołowe motoyckle stały się bardzo popularne w naszym kraju. Sprzedaż quadów cały czas wzrasta i coraz częściej można spotkać te pojazdy jeżdżące po drogach publicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają