To rozwiązanie może uratować twoje życie

2020-07-20 0:00
PZU GO może uratować twoje życie
Autor: Materiały Prasowe

To najnowsza innowacja technologiczna u polskiego ubezpieczeniowego giganta – mały czujnik montowany na przedniej szybie samochodu. Jeśli ulegniesz wypadkowi, dzięki PZU GO błyskawicznie dowiedzą się o tym służby ratunkowe. Nawet gdy nie będzie z tobą kontaktu. A w takiej sytuacji liczy się każda sekunda! Służby ratunkowe zostaną wysłane na ostatnie miejsce wskazane przez GPS.

Na polskich drogach średnio co kwadrans dochodzi do wypadku. Co trzy godziny ktoś w nim ginie. Być może ofiar byłoby mniej, gdyby ratownicy mogli do nich szybciej dotrzeć. Bo w takiej sytuacji liczy się każda minuta, a nawet sekunda. Po wykryciu wypadku informacja o zdarzeniu natychmiast jest przekazywana do Centrum Alarmowego PZU. Następnie pracownik PZU niezwłocznie dzwoni i sprawdza, czy potrzebna jest pomoc. Jeśli nie uda mu się skontaktować, to na ostatnie miejsce wskazane przez GPS wysyła służby ratunkowe. Skąd PZU GO wie, że mogło ci się coś stać? Wyczuwa przeciążenie, które może świadczyć o wypadku drogowym. PZU GO działa 24 godziny na dobę, na terenie całej Polski.

Jak to działa

PZU GO to niewielkie elektroniczne urządzenie, które wygląda jak naklejka przyklejona na przednią szybę samochodu. Poprzez Bluetooth łączy się z aplikacją PZU GO w twoim smartfonie.

  1. Gdy PZU GO wyczuwa przeciążenie, które może świadczyć o wypadku, natychmiast poprzez aplikację w twoim telefonie, wysyła sygnał do Centrum Alarmowego PZU.

  2. Konsultant PZU dzwoni do ciebie. Jeśli potrzebujesz pomocy, natychmiast powiadamia odpowiednie służby – ratowników lub assistance. Jeśli nie odbierasz, powiadamiane jest Centrum Ratunkowe 112.

  3. Ratownicy błyskawicznie docierają na miejsce, bo znają twoją lokalizację GPS.

– Jestem pod wrażeniem szybkości w działaniu odnośnie kontaktu zaraz po kolizji. Konsultantka PZU zadzwoniła niezwłocznie po całym zdarzeniu. Pytała o moje samopoczucie i prowadziła rozmowę bardzo konkretnie, ale w luźny sposób... Człowiek w takiej sytuacji pomimo zdenerwowania słysząc profesjonalizm i miły, spokojny głos, czuje, że jest w dobrych rękach, pewny, że wszystko skończy się dobrze – chwali pan Robert z Zielonki, użytkownik PZU GO.

Przyda się podczas wypadku i awarii

Do tej pory PZU GO można było kupić razem z ubezpieczeniem PZU Pomoc w Drodze tylko u wybranych agentów. Teraz dostępne jest już powszechnie – we wszystkich oddziałach ubezpieczyciela i u większości agentów.

Ubezpieczając pojazd w zakresie OC lub AC, klient może skorzystać z PZU Pomoc w Drodze z wariantem PZU GO. Promocyjna cena wariantu PZU GO to 49 zł na rok. Wariant PZU GO obejmuje również dodatkowe świadczenia. To m.in. przewóz ubezpieczonych do szpitala, gdy nie ma potrzeby zawiadamiania Centrum Powiadamiania Ratunkowego, umówienie konsultacji lekarskiej, wizyty pielęgniarskiej lub spotkania z psychologiem, a także dostarczenie leków we wskazane miejsce. PZU GO wielokrotnie udowodniło swoją przydatność, pomagając kierowcom uczestniczącym w wypadkach samochodowych lub przy awariach pojazdów. Bo aplikację PZU GO można także wykorzystać, gdy na przykład auto ulegnie awarii na drodze.

– Wybrałem się do rezerwatu przyrody. Jednak uszkodzone koło samochodu nie pozwalało mi kontynuować wycieczki – opowiada pan Stanisław, jeden z klientów PZU. – Otworzyłem aplikację na moim telefonie, kliknąłem na przycisk SOS w aplikacji i w ciągu kilku sekund skontaktował się ze mną PZU z pytaniem, czy potrzebuję pomocy. Byłem zaskoczony, że znają moje dokładne położenie, gdyż nie łatwo zlokalizować kogoś w gęstym lesie. Niedługo po zakończeniu rozmowy, zauważyłem lawetę jadącą w moim kierunku – opowiada.

Bonusy dla dobrych kierowców

PZU GO daje ci nie tylko poczucie bezpieczeństwa. Z PZU GO dostajesz również analizę swojego stylu jazdy, a to pozwoli ci na lepsze korzystanie z auta i mniejsze zużycie paliwa. Informacje dotyczące przejechanych tras oraz stylu jazdy dostępne są jedynie w twojej aplikacji i PZU ich nie widzi. Zatem nie musisz się martwić, że twój styl jazdy wpłynie na wysokość składki. PZU wykorzystuje dane telematyczne do analizy twojego stylu jazdy, tylko w przypadku kiedy wyrazisz zgodę na członkostwo w Klubie PZU Pomocni. Dzięki członkostwie w Klubie możesz korzystać z atrakcyjnych rabatów.

 

 

PZU Logo
Autor: Materiały Promocyjne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE