Jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w krajach Europy? Sprawdź i uniknij mandatu

2020-07-07 11:10 Rafał Mądry
Obowiązkowe wyposażenie samochodu
Autor: Shutterstock Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Planujesz wakacje na kołach? Wybierasz się w samochodową podróż po Europie? Pamiętaj, że obowiązkowe wyposażenie auta różni się w zależności od kraju. Co należy wozić w pojeździe? Informujemy, jakie przedmioty powinny znajdować się obowiązkowo w aucie przed wyjazdem na zagraniczne drogi.

Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) przygotowała raport dotyczący obowiązkowego wyposażenia samochodu w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii oraz Islandii. Każdy kraj europejski posiada własne regulacje w tym zakresie. Przed wyjazdem należy sprawdzić, w co powinien zostać wyposażony pojazd, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Warto to wiedzieć: Jaka jest dopuszczalna ilość ALKOHOLU we krwi w krajach EUROPY - TABELA PAŃSTW

Do obowiązkowego lub dodatkowego sprzętu, który należy mieć w samochodzie według przepisów w krajach europejskich zalicza się: apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową, gaśnicę, żarówki zapasowe, klin pod koła, zimowe opony, oponę zapasową oraz zapasowe okulary. Które elementy są obowiązkowe w poszczególnych krajach, prezentujemy na infografikach (elementy oznaczone czerwonymi okręgami to obowiązek).

Najnowsze