W samochodzie może być więcej bakterii niż... na desce klozetowej!

2017-10-02 11:30
sprzątanie auta, sprzątanie samochodu
Autor: Karcher odkurzanie samochodu

Jazda brudnymi autami potrafi wywoływać groźne choroby. Z badań przeprowadzonych przez Francuzów wynika, że we wnętrzach samochodów jest znacznie więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Wszystko dlatego, że właściciele aut niezwykle rzadko dbają o czystość pojazdów, w przeciwieństwie do regularnie sprzątanych klozetów.

Nie od dziś wiadomo, że bakterie czające się w nieserwisowanym układzie klimatyzacji samochodu mają negatywny wpływ na organizm. Okazuje się jednak, że takich bakteriologicznych zagrożeń w aucie jest o wiele więcej. Francuscy mikrobiolodzy badając pojazdy pod kątem higieny odkryli, że auto potrafi być niebezpiecznym siedliskiem bakterii stanowiących źródło różnych infekcji. Kierowcy i pasażerowie wnoszą bakterie i drobnoustroje do samochodu poprzez brudne dłonie lub na podeszwach butów. Co więcej, resztki spożywanych posiłków w aucie stanowią doskonałą pożywką dla rozwoju bakterii i różnego rodzaju pleśni, zagrażających bezpośrednio zdrowiu kierowcy i pasażerów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo:x-news/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE