28-latka jechała do pracy na podwójnym gazie, uderzyła w ogrodzenie. Oto skutki...

i

Autor: Policja /KWP Łódź

O włos od tragedii!

28-latka jechała do pracy na podwójnym gazie, uderzyła w ogrodzenie. Oto skutki...

2022-09-06 14:32

28-letnia mieszkanka gminy Przedbórz odpowie za jazdę na podwójnym gazie. Kobieta, jadąc do pracy, zjechała z drogi i uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (5 września) tuż po godzinie 13:00 w miejscowości Wola Przedborska. Jak podaje policja, mieszkanka gminy Przedbórz jadąc seatem toledo na tzw. podwójnym gazie, w pewnym momencie utraciła panowanie nad kierownicą i finalnie zatrzymała się na ogrodzeniu jednej z posesji.

"Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 28-latka miała 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kobieta powiedziała policjantom, że piła alkohol do późnych godzin nocnych, a dziś wsiadła za kierownicę, bo musiała jechać do pracy. Zatrzymane na miejscu elektronicznie prawo jazdy to nie jedyna konsekwencja za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Kierującej grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności" - informuje asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

ZOBACZ TEŻ: Policja eskortowała auto z rodzącą aż kilkadziesiąt kilometrów! Kobieta omal nie urodziła w samochodzie

Policjanci apelują o rozwagę! "Statystyki i doświadczenie pokazują, że oprócz nadmiernej prędkości, alkohol jest jedną z przyczyn największych tragedii drogowych" - przypominają.

Stępina. 21-letni motocyklista zginął w wypadku
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?
Nasi Partnerzy polecają